20.08.2018 13:21

Festival Bábkarská Bystrica TOUR 2018

Najväčší slovenský festival bábkového divadla je opäť tu! 21. ročník medzinárodného festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2018 sa uskutoční od 5. do 9. októbra 2018 v Banskej Bystrici a Banskobystrickom regióne. Všetci členovia rodiny: batoľatá, deti, teenageri, rodičia aj starí rodičia si užijú divadelný sviatok, počas ktorého vystúpi 20 divadelných súborov z 9 krajín sveta. Uvidíte umelcov zo Slovenska, Česka, Poľska, Nemecka, Talianska, Holandska, Francúzska, Bieloruska a unikátnych hostí z Brazílie. Bábkami ožijú rôzne miesta v Banskej Bystrici a priľahlé obce: Horný Tisovník, Pohronský Bukovec, Zemiansky Vrbovok, Ladomerská Vieska a Hriňová.

V rámci predfestivalového Prológu sa uskutoční výstava historických českých rodinných divadielok, ktoré si môžete prísť "kouknout a osahat" od 21. septembra do 9. októbra do divadelného šapitá v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici.

Bábkarská Bystrica TOUR 2018 zvoláva svoje publikum a sľubuje 5 dní nabitých bábkovým divadlom, mágiou, emóciami a čarovnými príbehmi.
Vidíme sa v Banskej Bystrici a okolí! Viac na www.bdnr.sk a FB Bábkové divadlo na Rázcestí.

Hlavným organizátorom festivalu je Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici. Zriaďovateľom divadla je Banskobystrický samosprávny kraj.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Festival podporili BBSK a Mesto Banská Bystrica.

Autor článku: Monika Tatarková

Festival Bábkarská Bystrica TOUR 2018

Zahraniční divadlo

19.03.2019

Komorní činohra se stala vítězem Mezinárodního divadelního festivalu SLAVIJA 2019 v Bělehradu

Komorní činohra se stala vítězem 18. ročníku Mezinárodního divadelního festivalu SLAVIJA 2019 v Bělehradu s představením inscenace hry Pauly Vogel Neslušní. Hra inspirovaná skutečnými událostmi kolem kontroverzního debutu Bůh pomsty Sholema Asche, který někteří považují za klíčové dílo jidiš literatury a jiní za akt perverzní zrádné urážky, zpracovává historii výbušného dramatu a cestu umělců, kteří riskovali svou kariéru a životy, aby ho mohli hrát.

18.03.2019

Březen patří po celém světě oslavám divadla

Nadcházející týdny se ponesou ve znamení oslav divadla. Světový den divadla připadá každoročně na 27. března a slaví se od roku 1962. V současné době se v jednom týdnu propojuje společně se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a Světovým dnem loutkářství (21. března).

14.03.2019

Cirk La Putyka obsadí na půl roku berlínský kabaret s novým představením Memories of Fools

Premiérou nového cirkusového představení Memories of Fools večer 14. března začíná téměř půlroční hostování souboru Cirk La Putyka v berlínském divadle Chamäleon Theatre. Inscenace v režii principála Rostislava Nováka ml. s šesti kmenovými členy souboru, jedním domácím a dvěma zahraničními hosty bude během pěti měsíců uvedena i s předpremiérami téměř 180krát – denně do srpna 2019.