28.05.2014 14:24

Festival Cirk-UFF zahájila premiéra souboru Cirk La Putyka

Premiérou představení Dolls souboru Cirk La Putyka včera v Trutnově začal čtvrtý ročník festivalu nového cirkusu Cirk-UFF. Festival do neděle 1. června nabídne na různých místech tři desítky představení, řekl dnes ČTK ředitel festivalu Libor Kasík.

"S Cirkem La Putyka dlouho spolupracujeme, ten prostor v Uffu se jim líbí a poměrně často tu vystupují. Vloni na festivalu jsme se dohodli, že by se zde uskutečnila premiéra nového projektu," řekl Kasík. Cirk La Putyka během festivalu uvede poprvé pod širým nebem své představení Play.
Mezinárodní projekt Dolls hledá nové cesty manipulace s předmětem, vztah nového cirkusu a loutky či reality a iluze. Představení vznikalo během několika laboratoří, herci se inspirovali lidmi, kteří se věnují zvířatům, hrají loutkové divadlo, inspirací byly také moderní technologie a film. "Téma panenek, loutek a hraček pro inscenaci Dolls jsem zvolil proto, abych se vrátil k rodinné tradici: k práci s materiálem, s objektem a s loutkou," uvedl principál souboru La Putyka Rostislav Novák, který je v osmé generaci přímým pokračovatelem známého loutkářského rodu Kopeckých.

Na festivalu vystoupí také další soubory z celého světa, část představení se odehraje kromě Společenského centra Uffo, také v šapitó či v ulicích. "Za vidění stojí například vystoupení performerů David a Fofo či francouzský projekt Oktobre," řekl Kasík. Podle něj je o festival v Trutnově stále větší zájem. "Například všechna představení Dolls Cirku La Putyka jsou už vyprodaná, ale budeme se snažit ještě místa přístavky nabídnout," řekl Kasík.

www.cirkuff.cz

Cirk La Putyka: Dolls

Autor článku: ČTK: sja, snm

Festival Cirk-UFF zahájila premiéra souboru Cirk La Putyka