11.05.2020 10:07

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem se bude konat, musí ale omezit program i počet diváků

Vzhledem k pandemii musíme bohužel provést změny v programu a uskromnit se.  Festival se posouvá, místo poloviny června začínáme doprovodným programem až 8. července 2020.

Scéna vyroste stejně jako vloni v parku U Ježíška, musíme však respektovat vládní opatření a hlediště tak pojme jen povolený počet diváků. I když nás to mrzí, zrušili jsme proto nastudování výpravné premiérové inscenace Shakespeare v Hollywoodu v režii Radovana Lipuse (přesouváme na rok 2023).

Hlavní letošní novinkou se stává Poslední zrnko písku, inscenace, kterou pro festival připravuje soubor studentů DAMU Činohra 16-20.
Můžete se těšit i na obnovenou premiéru a reprízy komedie Švanda dudák, která vznikla vloni pod vedením režiséra Marka Němce.
V rámci doprovodného programu se bohužel neuskuteční večer Jsme muzikál!, který jsme plánovali ve spolupráci s Divadlem J. K. Tyla, zůstává ale tradiční Improzápas a Open Air Slam. Konat by se měl i příměstský divadelní tábor.

Věříme, že si k nám i za ztížených podmínek cestu najdete cestu a že po dlouhé divadelní pauze budou představení pod širým nebem pro nás všechny o to větší zážitek!

http://www.divadelnileto.cz/

Autor článku: Převzato z: http://www.divadelnileto.cz/