02.10.2019 13:21

Festival integrované tvorby: pozitivní energie pro celé Brno

Tanec, který sbližuje. Pohádkové příběhy, které pohladí i poučí. Komedie, při kterých smích boří bariéry jako nic. To je šestý ročník festivalu integrované tvorby FestIN, který pořádá ve dnech 13. – 20. října 2019 Divadlo BARKA, otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů. Soubory z Brna, Prahy i Drážďan ukáží, že každý může být postižený, postižený uměním.

Tanec, který sbližuje. Pohádkové příběhy, které pohladí i poučí. Komedie, při kterých smích boří bariéry jako nic. To je šestý ročník festivalu integrované tvorby FestIN, který pořádá ve dnech 13. – 20. října 2019 Divadlo BARKA, otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů. Soubory z Brna, Prahy i Drážďan ukáží, že každý může být postižený, postižený uměním.

Festival zahájí v neděli 13. října tanečníci z Drážďan s projektem multifil identity. Duet Nähe (Blízkost) je jedním z dílů inscenace Vertrauen. Autor a choreograf Bronislav Roznos vystoupí s Maxem Gäblerem, s tanečníkem, který má těžký tělesný i mentální hendikep. Naváže brněnský soubor SEtkání a jejich premiéra tanečního představení o poznávání a cestování s přiléhavým názvem Na cestě.

„I pondělí a úterý budou taneční, nejdříve vystoupí soubor A proč ne? z brněnské školy F. D. Roosevelta a jejich přátelé v komponovaném večeru. V úterý se můžou těšit především děti na Slona a mravence v podání souboru Proty boty. Je to poetické a veselé představení zároveň, ve kterém si děti také zatancují,“ pozvala Zdenka Vlachovská, ředitelka Divadla BARKA.

Dětský program bude pokračovat i ve čtvrtek, odpoledne na pódiu vystoupí princezny s různými hendikepy, po pohádce Nevídáno, neslýcháno budou následovat zajímavé workshopy o životě nevidomých, neslyšících a vozíčkářů. Vše pod hlavičkou projektu Přisedni si, který dlouhodobě realizuje Liga vozíčkářů.

V pátek převezme otěže festivalu domácí Divadlo Járy Pokojského s před­stavením klasické komedie Brouk v hlavě. V sobotu se spojí tento soubor s pražskými umělci ze souboru Ještě chvilku. Na netradiční cirkusovou estrádu naváží herci volnými divadelními improvizacemi, které se budou na programu Barky objevovat celou sezonu.

Závěr už tradičně režíruje Divadélko Fortel s nevidomými herci. V neděli 20. října opráší svou osvědčenou komedii Mátový, nebo citron? a opět slibuje pohodovou i třeskutou zábavu.

„Návštěva FestINu není jen dobrým skutkem. Výkony všech souborů jsou velmi profesionální, nevzbuzují soucit, ale do žil diváků vlévají jakousi pozitivní energii. A té je určitě potřeba všude,“ zakončila Zdenka Vlachovská.

Vstupné na všechna představení je dobrovolné, pomůže zaplatit provoz Divadla BARKA. Kompletní program a informace ze zákulisí sledujte na webu www.divadlobarka.cz/festin, případně na facebooku Divadlo BARKA, otevřený kulturní prostor Ligy vozíčkářů.

Autor článku: Převzato z: http://divadlobarka.cz/