16.05.2019 11:39

Festival KoresponDance nabídne představení spojující současný tanec, akrobacii a nový cirkus

Představení spojující současný tanec, akrobacii a nový cirkus, to je festival KoresponDance. V létě se uskuteční jeho sedmý ročník a i letos se ho zúčastní umělci z celého světa.

Do Žďáru nad Sázavou, kde se festival každoročně koná, zavítá třeba skupina Joli Vaynn, která v rámci představení „Vyhoď mne do vzduchu“ (Lance moi en l´air) divákům ukáže fascinující artistické dovednosti spojené s citlivým, lehkým a křehkým tanečním umění.
Na pomezí instalace, tance a nového cirkusu se pohybuje i představení Viktora Černického s názvem PLI, které se odehraje v rámci festivalu KoresponDance v pátek 12. července.
Festivalový prime time pak bude patřit jedné z nejvýznamnějších španělských novocirkusových společností s názvem Compañía de Circo “eia” a jejich performanci inTarsi. Poprvé tak bude k vidění skupina, která kromě čtyř akrobatů, několika dřevěných platforem a trampolíny disponuje i teeterboardem, dřevěnou houpačkou, která je považována za jednu z vůbec nejtěžších cirkusových disciplín.

Vydejte se od 12. do 14. července do Žďáru nad Sázavou na festival KoresponDance a objevte kouzlo fenoménu nový cirkus v těch nejlepších světových představeních pod širým nebem.
Více informací na www.korespondance.cz.

Foto: Ben Hopper

Autor článku: Jitka Pavlová