23.07.2021 08:13

Festival Mezi ploty se letos uskuteční před ploty psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích

Festival Mezi ploty se ani letos neuskuteční ve své standardní podobě, 2. a 3. října se bude konat před ploty psychiatrické léčebny v Praze Bohnicích. Účast na akci nazvané Mezi ploty před ploty a situované na pódium, které vyroste před branami nemocnice, přislíbili například Tomáš Klus, Kašpárek v rohlíku a Marta Jandová. ČTK o tom za pořadatele informovala Kateřina Hubertová.

Multižánrový festival Mezi ploty, který se tradičně koná v areálu pražské Psychiatrické nemocnice Bohnice, se loni uskutečnil on-line. Pořadatelé po jednání s hygieniky a lékaři oznámili, že pacienty nemohou vystavovat nebezpečí nákazy koronavirem. V on-line verzi Mezi ploty se návštěvníci v různých podobách setkali s desítkami kapel a divadel, které měly na festivalu vystoupit.

„Protože v areálu nemocnice dosud není možné pořádat žádné hromadné akce, nebude se ani v roce 2021 festival konat v podobě, na kterou jsou diváci zvyklí," uvedla Hubertová. Festival podle ní přesto nabídne průřez žánrovou pestrostí, která je pro Mezi ploty typická.

Vedle fyzického festivalu budou pořadatelé od 4. do 10. října vysílat on-line stream s přednáškami a diskuzemi s psychology, psychiatry a dalšími odborníky na téma psychických dopadů koronavirové krize. V dalším samostatném streamu budou živě přenášet festival a po jeho skončení nabídnou do 8. října řadu rozhovorů s jeho podporovateli.

Na 14 scénách mělo loni na dvoudenním festivalu vystoupit 30. až 31. května 160 účinkujících. Akci v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice každoročně navštěvují tisíce lidí. Festival nabízí kromě zábavy veřejnou sbírku na pomoc duševně nemocným.

https://meziploty.cz/

Autor článku: ČTK: jir, snm