21.05.2020 09:17

Festival Prague Fringe se přesouvá do online prostoru, živé akce proběhnou až v říjnu

Největší český festival anglického divadla Prague Fringe se kvůli pandemii koronaviru přesouvá do online prostoru. Konání živých inscenací pořadatelé přesunuli na nový termín 23. až 31. října 2020. V původním festivalovém termínu 22. až 30. května zve Prague Fringe ke sledování online akcí od klasických inscenací přes interaktivní pořady a diskuse v podání herců, kteří se objeví v říjnovém programu.

Festival Prague Fringe budou moci zájemci sledovat přes sociální sítě festivalu a YouTube, detaily budou organizátoři zveřejňovat na www.fringe.cz.

„Už se nemůžeme dočkat, až společně oslavíme všechny umělce, i když v původním datu jen virtuálně. Letošní květen bude pro nás všechny jiný, něž jsme zvyklí, a to ani nezmiňuji ekonomický dopad pandemie na festival. S herci, kteří měli tento týden přijet do Prahy, jsme se však shodli, že 'show must go on', i když prozatím jen online," uvedl zakladatel a ředitel Prague Fringe Steve Gove. Jako na hlavní letošní festivalové hvězdy láká diváky na zpěváky z London Gay Men's Chorus a skotské improvizátory The Men in With Coconuts.

Prague Fringe se zrodil v roce 2002 a za svoji téměř dvacetiletou historii přivítal v srdci Prahy na 2000 herců z celého světa a v posledních letech každoročně přiláká přes 7000 návštěvníků. Je to jediný festival anglického divadla v Česku a představuje směs žánrů včetně činohry, hudby, komedie a nového divadla.

https://www.praguefringe.com/

Autor článku: ČTK: hrm, snm