15.09.2020 15:13

Festival TANEC PRAHA uvede site-specific performanci Adrena Axis a Škatulení pro nejmenší diváky

Festival TANEC PRAHA uvede v rámci unikátního multikulturního projektu Praha Září  dynamickou site-specific performanci Adrena Axis uměleckého uskupení BOD.Y pro tři tanečníky, soustavu bicích, jednoho hudebníka a pračku. Stres zabíjí, ale ne vždy. Záleží, k jakému tření dochází zúčastněnými komponenty. Přijďte se přesvědčit 24. 9. od 19.30 na Výstaviště Praha!

BOD.Y, který založila tanečnice a pedagožka Soňa Ferienčíková, se zaměřuje na tvorbu a produkci nových tanečních děl mladých slovenských umělců doma i v zahraničí. Jde přededevším o současný tanec propojující disciplíny performing arts, taneční film, video art a site-specific performance. Adrena Axis je dílem Soni Ferienčíkové a Jara Viňarského. Festival TANEC PRAHA jej představí v nové alternaci Heleny Arenbergerové v triu s oběma vynikajícími tanečními spolutvůrci Dano Račkem a Lukášem Homolou.

Festival TANEC PRAHA měl na červen hotový bohatý mezinárodní program. Nakonec to zůstalo u domácích a slovenských tvůrců, ale i tak TANČÍME DÁL! Praha Září je skvělou šancí ke spolupráci řady významných pražských festivalů a v rámci této akce na Výstavišti uvedeme domácí a slovenské umělce. Následně spolu s Landscape festivalem navážeme projektem Plíce Žižkova a věříme, že do konce roku se podaří realizovat i projekty s maďarskými a italskými tvůrci. Tančete s námi! Více na tanecpraha.cz," zve ředitelka festivalu TANEC PRAHA Yvona Kreuzmannová.

Součástí událostmi nabitého programu Praha Září  je také tanečně-pohybová dílna Mirky Eliášové nazvaná Škatulení, a to v úterý 22. 9. a ve středu 23. 9. vždy od 15 hodin. Workshop je určen rodičům s dětmi od tří let. Co všechno může znamenat krabice? A co teprve když jich je víc, jsou různě velké nebo v nich někdo bydlí? Jak je můžeme zabydlet my? Přemístit, poslat, přeskočit nebo oběhnout? Škatulení zve do světa fantazie, v němž se i zdánlivě obyčejné věci mění v něco nevšedního. Stačí otevřít oči, zapnout představivost, rozhýbat se a hrát si.

Třítýdenní slavnost PRAHA ZÁŘÍ od  8. do 28. září promění  Výstaviště v Praze – Holešovicích v prostor s několika multifunkčními scénami. Během dvaceti dnů se tady se svým programem vystřídají největší pražské festivaly Designblok, Febiofest, Letní Letná, Metronome Prague Music & Arts Fair, Pražské jaro, Signal festival, United Islands of Prague. Akce Praha září vzniká za podpory partnerů, hlavního města Prahy a Výstaviště Praha s cílem podpořit umělce, dělat radost divákům a společně oslavit návrat kulturního a společenského života. Areál Výstaviště bude po celou dobu trvání Praha Září rozdělen na několik oddělených sektorů a přizpůsoben aktuálním vládním nařízením, tak aby splňoval veškeré hygienické a kapacitní podmínky.

www.prahazari.cz 

Autor článku: Markéta Faustová

Festival TANEC PRAHA uvede site-specific performanci Adrena Axis a Škatulení pro nejmenší diváky

Festivaly

14.01.2021

Divadlo Bolka Polívky připravuje bohatý program pro Letní scénu 2021

Šestý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky je i v letošním roce naplánován tak, aby se postupně odehrával hned ve třech atraktivních lokalitách. Od 12. do 25. června a následně od 22. července do 15. srpna 2021 budou mít diváci možnost zhlédnout inscenace z vlastní produkce divadla i jeho hostů v amfiteátru na Kraví hoře v Brně, od 29. června do 5. července 2021 v amfiteátru v Mikulově a od 12. do 15. července 2021 na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ. 

11.01.2021

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program vstupuje do dalšího čtvrtstoletí své existence

Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a jeho mladší část Open Air Program patří již více než čtvrt století mezi nejvýznamnější kulturní události královéhradeckého regionu a
představuje největší divadelní přehlídku v České republice. Po červnu 2020, kdy se festival uskutečnil v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, připravují pořadatelé na rok 2021
plnohodnotný 26. ročník. Ten se poprvé představí pod inovovaným názvem a novou vizuální identitou.

06.01.2021

Třetí ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží zahájí premiéra komedie Pusťte mě ven!!!

Třetí ročník Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží by měla zahájit 17. května premiéra inscenace s Ivou Janžurovou, která se uskuteční u příležitosti jejích 80. narozenin. Herečka nastuduje francouzskou komedii Pusťte mě ven!!! od Jean-Marie Chevreta, která je napsána jako jedno velké herecké sólo.