17.04.2007 00:00

Festival Tanec Praha zahajuje předprodej na představení v Sazka Areně

Praha - 17. dubna 2007 - Ve středu 18. dubna začíná předprodej vstupenek na vrchol letošního festivalu TANEC PRAHA - představení kanadského tanečního souboru Compagnie Marie Chouinard 14. června v pražské SAZKA ARENĚ. Compagnie Marie Chouinard zde uvede choreografii "The Rite of Spring" (Svěcení jara) s živým hudebním doprovodem Symfonického orchestru České rozhlasu. Bude to vůbec poprvé v historii festivalu TANEC PRAHA, kdy tanečníci vystoupí s celým více než stočlenným orchestrem umístěným přímo na jevišti.

Součástí večera bude i předání prestižní Ceny SAZKY za "Objev v tanci" a promítnutí ukázek několika nejzajímavějších děl současného českého tance. Pro soubor Compagnie Marie Chouinard to bude druhé vystoupení v rámci festivalu, 6. června představí v Hudebním divadle Karlín choreografie "Chorale" a "24 Preludes by Chopin", tentokrát ale s reprodukovanou hudbou. Vstupenky do SAZKA ARENY jsou k dostání v cenovém rozmezí od 490,- do 1090,- Kč v pokladnách SAZKA ARENY a v síti SAZKA TICKET. Pro ty, kdo chtějí vidět oba večery Compagnie Marie Chouinard, připravil festival TANEC PRAHA slevu: při koupi vstupenky na představení do Hudebního divadla Karlín v jeho pokladně nebo v pokladně divadla Ponec získá divák 50% SLEVU na vstupenku do SAZKA ARENY. Tu je možné uplatnit pouze na pokladně SAZKA ARENY. V prodeji jsou již také všechna ostatní představení festivalu v Praze. Více informací o programu i vstupenkách na www.tanecpraha.cz.

Marie Chouinard, umělecká ředitelka a choreografka kanadského souboru, se řadí k legendám současného tance jakými jsou Bill T. Jones, William Forsythe, Ohad Naharin či Merce Cunningham. Za vysokou originalitu získala řadu prestižních ocenění - Bessie Award, Prix Jean A. Chalmers de chorégraphie, Artist Lifetime Achievement Award a další. Kromě Compagnie Marie Chouinard uvidí diváci například oblíbené dánské Granhoj Dans, večery Evropské taneční laboratoře s mladými progresivními choreografy či zajímavý výběr tuzemských představení. Dalšími místy v Praze, kde se letos uskuteční TANEC PRAHA, je domovské divadlo Ponec a Divadlo Archa. Kromě hlavního města zavítá festival i do dalších šesti měst - Brna, Českých Budějovic, Českého Krumlova, Ostravy, Pardubic a Tábora. Celkem se od 1. do 28. června divákům představí dvacet jedna souborů z Kanady, Japonska, Itálie, Finska, Německa, Ruska, Švýcarska, Španělska, Francie, Chorvatska, Holandska, Dánska, Slovenska a České republiky. Více informací o programu najdete na www.tanecpraha.cz.

Festival TANEC PRAHA pořádá občanské sdružení Tanec Praha za podpory Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR a hlavních partnerů - společností SAZKA, a.s. a Nestlé Česko s.r.o. Hlavní mediální partneři: Právo, Český rozhlas a Reflex.

Představení Compagnie Marie Chouinard 6. 6. spolupořádá Hudební divadlo Karlín a představení 14. 6. spolupořádá SAZKA ARENA.

Partneři festivalu: divadlo Ponec, Moser, Divadlo Archa, OP Tiger, WD Lux, Dance Perfect a další.
Mediální partneři festivalu: Českénoviny.cz, Taneční zóna, Literární noviny, Prague.tv, Boomerang Media, Divadlo.cz, Metropolis, Radio 1 a další.

Zdroj: Jiří Sedlák

Autor článku: redakce