19.02.2020 11:24

Festival WTF?! nabídne v Liberci kromě novinek z českých jevišť i bohatý offprogram

V Malém divadle proběhne 15. – 17. května devátý ročník Festivalu současného divadla WTF?!. Kromě novinek z českých jevišť nabídne i bohatý offprogram.

V hlavním programu ani letos nebude chybět Divadlo pod Palmovkou.  S inscenací Bezruký Frantík zavítají v sobotu do Liberce Tomáš Dianiška a Jakub Albrecht, kteří stáli u zrodu festivalu. Za hru, která je inspirována skutečným příběhem bezrukého chovance Jedličkova ústavu Františka Filipa, jsou navíc oba nominováni na Ceny divadelní kritiky. Tomáš Dianiška spolu s Igorem Orozovičem jako autoři v kategorii Poprvé uvedená česká hra, Jakub Albrecht v kategorii Mužský herecký výkon.

Představení na pomezí instalace, tance a cirkusu veze do Liberce performer Viktor Černický. Inscenace PLI, která je součástí pátečního programu WTF?!, získala v roce 2019 Hlavní cenu České taneční platformy a Cenu diváků. Pátečním hitem bude bez pochyby i inscenace z výběru básní Ivana Magora Jirouse s názvem Člověku nad tím rozum i čurák zůstává stát z dílny Divadla X10. Večer se pak bude na sále ještě improvizovat, přijede Divadlo Demago.

Pětice klaunů se do libereckého divadla vypraví v sobotu. Soubor Squadra Sua zaručeně rozesměje publikum. Na festivalu vystoupí s klaunskou surreálnou groteskou PřecházeníDivadlo F. X. Šaldy představí na WTF?! čerstvou novinku. Drama Syn oceňovaného pařížského autora Floriana Zellera mělo českou premiéru v Malém divadle v únoru.

Hrát se bude i na zkušebně. Představení od divadel KALD DAMU, Ufftenživot, nebo třeba ZUŠ Liberec jsou součástí offprogramu. Návštěvníci si užijí také vystoupení kapel a DJů. O afterparty se postarají třeba oblíbení Bukkake Brothers & Sister. Jídlo, pití, tvořivé dílny i relaxační zóny budou pro návštěvníky připravené během nabitého kulturního víkendu. A v neděli mohou dorazit i ti nejmladší, liberecký soubor zahraje pohádku Hárún a moře příběhů.

Letošní ročník se sloganem „Uleť si!“ nabídne různorodou směs zážitků. V prodeji jsou již vstupenky na jednotlivé dny, lze je zakoupit i online. Celofestivalový pas je výhodnější, vyplatí se pro něj zajít na pokladnu divadla.

www.saldovo-divadlo.cz

Autor článku: Jakub Kabeš