26.04.2022 11:35

Festival Ženy ženám (a odvážným mužům) Divadla Bolka Polívky: Květen ve znamení divadla, filmu, výtvarného umění, diskusí a charity

V květnu, měsíci vyhrazeném lásce i Svátku matek, se bude konat tradiční festival Divadla Bolka Polívky Ženy ženám (a odvážným mužům). A právě matky a mateřství jsou hlavním tématem 6. ročníku. Bohatá programová nabídka se letos rozšíří také do Univerzitního kina Scala, do Freskového sálu na Zelném trhu a do Moravské galerie v Brně.

Milé ženy, my muži toho o ženách mnoho nevíme, protože když jsou ženy opravdu šťastné, spokojené a vyrovnané, tak u toho většinou nejsme. A toto naše setkávání je nám velmi užitečné, napomáhá poznání, usmívání a milování. Milování poznaného. Máme vás rádi. Mějte nás taky,“ vzkazuje principál divadla Bolek Polívka.

Divadelní program v rámci festivalu zahájí hra Silnice z repertoáru Divadla Kalich. Poselství o tom, že každý kámen, každý, i ten nejubožejší člověk na světě má smysl, předají Barbora Hrzanová a Radek Holub v úterý 3. května. „Chlapi, pozor, jedu je dost,“ varuje spolek MALÉhHRY ve svém představení Nebe? v úterý 10. května. Divadlo Bolka Polívky a La Fabrika ve středu 11. května uvedou Proslov – pohybový one-woman stand-up Anny Polívkové. Nedělní večer 22. května bude patřit setkání dávných přítelkyň, které válka postaví proti sobě – Rouen 44 s Klárou Trojanovou a Chantal Poullain. Nezaměnitelný hlas Chantal Poullain si 12. května můžete vychutnat také ve Freskovém sále při koncertu šansonů. V sobotu 28. 5. přijde na řadu Manželské vraždění Divadla Na Jezerce, ve kterém excelují Jaroslav Dušek a Nataša Burger.

Freskový sál bude hostit řadu přednášek na (ne)ženská témata. Ve středu 4. 5. se tady od 17 hodin bude mluvit se například o tom, jak si během mateřské uchovat duševní zdraví (hosty budou Michaela Duffková, autorka blogu Zápisník alkoholičky, a terapeutka a psycholožka Eliška Remešová). Vlastní zkušenosti s rodičovstvím a kariérou popíší v úterý 17. 5. úspěšné podnikatelky Olga Girstlová (zakladatelka společnosti GiTy) a Jana Musilová (zakladatelka společnosti LIKO-S). A v pondělí 23. 5. se bude diskutovat o těle a kráse během těhotenství a po porodu s nutriční terapeutkou Hedvikou Jakešovou, spoluautorkou projektu www.nejenojidle.com, a spoluzakladatelkou projektu Tělo s příběhem Kateřinou Kopicovou.

Foyer Divadla Bolka Polívky od 2. května zaplní Relax slovenské výtvarnice Márie Bidelnicové, známé pod pseudonymem MURO, která se věnuje vlastní tvorbě, restaurování a fotografování. Do výtvarného umění se můžete ponořit také 17. května při komentované prohlídce výstavy Civilizovaná žena v Místodržitelském paláci.

Kino Scala v rámci festivalu promítne například kultovní Amélii z Montmartru nebo Nejhoršího člověka na světě, snímek na pomezí komedie a dramatu o vztazích v současné době nekonečných možností.

Všem, kteří chtějí pomoci, bude na závěr festivalu 28. května určen od 13 hodin charitativní bazar a swap na nádvoří Místodržitelského paláce na Moravském náměstí. Výtěžek z bazaru bude věnován Ženskému vzdělávacímu spolku Vesna.

www.divadlobolkapolivky.cz

Autor článku: Michal Adamík

Festival Ženy ženám (a odvážným mužům) Divadla Bolka Polívky: Květen ve znamení divadla, filmu, výtvarného umění, diskusí a charity

Festivaly

28.03.2023

Festival Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží nabídne letos přes 50 představení

Krátce po premiéře na kamenné scéně uvede Divadlo Kalich také na své letní scéně 28. června komedii Norma Fostera Za dveřmi kanceláří v režii Jiřího Seydlera. V šesti propojených příbězích se vždy v několika rolích představí Tereza Kostková, Aleš Háma, Václav Kopta, Simona Vrbická a Jiří Vojta. Pátý ročník divadelního a hudebního festivalu Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží začne 26. června a v Mahlerových sadech potrvá do 6. září.

28.03.2023

Divadlo po francouzsku, festival Sněz tu žábu přiveze do Prahy už poosmé současnou frankofonní divadelní tvorbu

Současné francouzské divadlo, hudba a program pro děti. Osmý ročník festivalu Sněz tu žábu se po roční pauze uskuteční od 24. do 27. května v pražském Divadle NoD a opět představí v české premiéře několik současných divadelních her frankofonních autorů.

28.03.2023

Cirqueon připravuje kulturně-vzdělávací projekt Cirkus BASE

CIRQUEON – Centrum pro nový cirkus postaví na pražské Ladronce a chomutovském hřišti u Městského parku cirkusovou vesničku Cirkus BASE. Kulturně-vzdělávací projekt, který vzniká ve spolupráci s cirkusovou školou Trondheim kulturskole, představí nový cirkus a jeho disciplíny veřejnosti. Jedinečná akce tak nabídne ve veřejném prostoru dětem i dospělým široké spektrum zaměření – novocirkusová představení, workshopy žonglování, pozemní i vzdušné akrobacie, provazochodectví, parkouru i školní lekce projektu TěloCIRK, který zpestřuje hodiny tělocviku cirkusovými prvky.