21.06.2013 12:08

Fiestu Nové scény zahájí dnes dražba kostýmů Národního divadla

Letní festival pouličního umění, do kterého se může jako účinkující přihlásit každý, kdo umí zaujmout kolemjdoucí, zahájí dnes v podvečer na piazzetě Nové scény dražba originálních kostýmů z fundusu Národního divadla (ND). Výtěžek půjde do fondu jeho mecenášského klubu. Festival s názvem Fiesta Nové scény potrvá do 4. srpna.

Podle organizátorů akce půjdou do dražby vyřazené kostýmy. Ty, které během dvou hodin nenajdou nového majitele, mohou zájemci na místě levně zakoupit. Součástí dražby bude i předvedení vybraných kostýmů v choreografii Tomáše Rychetského ze souboru DekkaDancers.
V rámci programu zahájení Fiesty Nové scény bude otevřena letní instalace městského mobiliáře pro piazzetu ND. Letošní městský mobiliář nese název O stolu a židli a pochází dílny Matěje Petránka a 0,5 Studia. Jeho součástí bude přímo na piazzetě letní kavárna U stolu Jarda Mayer.
V minulosti se v letních měsících na piazzetě objevily instalace Piknik Nové scény (2010), Nová scéna - Sedni si! (2011) a Plíseň Nové scény (2012). Osou Fiesty je každodenní pravidelný divadelní, hudební nebo jiný kulturní program. Hraje se převážně v odpoledních a podvečerních hodinách, tedy za denního světla; akce se nekonají v případě nepříznivého počasí. Nová scéna poskytuje účinkujícím základní produkční servis, sestavuje program a stará se o propagaci celého projektu.

Více o letošním ročníku na adrese www.novascena.cz/fiesta

Autor článku: ČTK: bor, jw

Fiestu Nové scény zahájí dnes dražba kostýmů Národního divadla