21.06.2011 13:08

Finální smršť Slováckého divadla diváci beznadějně vyprodali

Slovácké divadlo nabídne divákům místo letního hraní na hradě Buchlov, které po 12 letech končí, přehlídku svých nejžádanějších titulů. Nový projekt nazvaný Finální smršť, který se uskuteční od 25. června do 3. července, se setkal s obrovskou vlnou diváckého zájmu. Byla to tak trochu sázka do loterie, ale risk se vyplatil, a máme vyprodáno, řekl dnes ČTK herec a mluvčí souboru Josef Kubáník.
V posledním červnovém týdnu mnohá divadla v Česku kvůli malé návštěvnosti už přestávají hrát. Například druhá profesionální scéna ve Zlínském kraji, Městské divadlo Zlín, má po 25. červnu na programu už jen dvě představení ve Velkém sále, jedno v menším Studiu Z a výjezd do Holešova s hrou Sluha dvou pánů. Naproti tomu herci Slováckého divadla půjdou v posledním červnovém týdnu do práce někdy i dvakrát denně.
"Přemýšleli jsme, jak uspokojit velký zájem diváků. Denně jsme čelili dotazům, proč nehrajeme častěji Rychlé šípy, kdy zase budeme uvádět komedii Harold a Maude a kdy se konečně vrátí Zdeněk Trčálek, kvůli jehož zranění jsme rok nehráli komedii 1+2=6. Ten nápor byl opravdu velký," řekl Kubáník. Divadelníci proto přišli s Finální smrští.
"A to i přes zkušenosti jiných divadel, podle kterých krásné červnové počasí už diváky do sedadel neláká. Dali jsme do prodeje 4000 vstupenek a čekali, co se stane. Naše publikum nás opět nezklamalo. Stačilo pár hodin a bylo vyprodáno," radoval se Kubáník. Podle Marie Svozilové z programového oddělení v divadle doslova "padaly" telefonní linky. V prodeji zůstalo jen 30 vstupenek na muzikál Cikáni jdou no nebe, které si diváci nevyzvedli kvůli kolizím s dovolenými. "Ale nemám strach, že by v pokladně vydržely dlouho," dodala Svozilová.
Slovácké divadlo už v těchto dnech nabízí také vstupenky na divadelní večery v srpnu a v září. "Mimochodem, i to je unikát. Nevím o mnoha divadlech, která by už na konci srpna odehrála šest představení a dalších téměř 30 v září. Na programu budou všechny hry, které budeme uvádět během Finální smršti," uzavřel Kubáník.
Finální smršť zahájí v sobotu muzikál Donaha! a bude pokračovat až do neděle 3. července, kdy bude na programu už 355. repríza komedie Rychlé šípy. Podrobný program lze nalézt na internetových stránkách divadla www.slovackedivadlo.cz.

Autor článku: ČTK: jav, snm