04.10.2004 00:00

Gamagaj – na půl cesty odevšad

Tisková zpráva ze dne 4.10.2004

 

Gamagaj – na půl cesty odevšad

Křest desky Gamagaj kapely Čankišou ve spolupráci s Divadlem Continuo

12.-13.10.2004

 

            Brněnský představitel world music kapela Čankišou pokřtí již svou třetí desku Gamagaj ve spolupráci s Divadlem Continuo v rámci dvoudenní akce v brněnském klubu Fléda na ulici Štefánikova. Na oba dva dny je kapacita sálu omezena!

 

            Projekt Gamagaj – na půl cesty odevšad je dvoudenním spojením hudby kapely Čankišou a divadla v podání Divadla Continuo.

 

První den projektu (12.10. od 20h) se uskuteční křest desky Gamagaj, která je inspirována postavou z knihy Baudolino od Umberta Eca. Role kmotra se ujme Vladimír Morávek, divadelní a filmový režisér. Divadlo Continuo provede návštěvníky tajemným světem Gamagaje, takže se lidé mohou těšit na bohatou podívanou včetně závěsné akrobacie. Na koncertě také vystoupí zajímaví hosté:

Dorota Barová - Tara Fuki

Ivana Hloužková a Eva Vrbková – Divadlo Husa na provázku

Dead Dogs Singers

Ivo Zoubek

Milan Nytra – Buty

VJ Moire

DJ Folteen

 

            Druhý den (13.10. ve 20h) odehraje Divadlo Continuo autorské představení Letokruhy. Inscenace o dvou starých lidech, kteří se setkají v domově důchodců, je křehkou výpovědí o nehasnoucí lidské touze po svobodě, lásce a letu. V inscenaci je použita technika vzdušné akrobacie, hrazdy a závěsných šál.

Na přípravě Letokruhů se pod režijním vedením Pavla Štourače podíleli francouzská herečka a akrobatka Seiline Vallèe, absolventka školy J.Leccoquea v Paříži a dlouholetý člen Divadla Continuo Salvi Salvatore. Pozvání ke spolupráci přijal rovněž dramaturg Jan Vedral, hudba vznikla v autorské dílně Radka Pobořila, člena skupiny Čechomor, na scénografickém řešení inscenace se podílela Kristýna Patková a Helena Štouračová.

 

Vstupenky v ceně Kč 150,- na každý jednotlivý den jsou k dostání v obvyklých předprodejích, rezervace za předprodejní cenu na gamagaj@seznam.cz či tel. č. 732 344247. Na místě pak vždy hodinu před začátkem za Kč 180,-.

 

www.cankisou.cz

www.continuo.cz

 

 

Kontakt:

Hana Vojtěchová

Dulánek 10a, 615 00 Brno

+ 420 732 344247

hankavojtechova@yahoo.com

Autor článku: příspěvky veřejnosti