05.04.2004 00:00

Goldoniho Mirandolína v Chomutově

Carlo Goldoni: Mirandolína

Na konci roku 2003 zde německý režisér polského původu Michal Nocoň vedl workshop, na základě kterého si z chomutovské veřejnosti vybral herce do inscenace Goldoniho hry Mirandolína. Zkoušky probíhají od 6. března a premiéra se uskuteční 8. dubna 2004 v Městském divadle.

Michal Nocoň působí především v Kolíně nad Rýnem (Actors´ Studio Pulheim) a patří mezi uznávané režiséry pro svoji originální metodu práce s herci. Tato metoda vede k účinnému rozvoji hereckých schopností i u neherců či herců amatérů.

Herci, z nichž někteří mají minimální zkušenosti s divadlem, zkoušejí i dvanáct hodin denně a Mirandolíně věnují všechen svůj volný čas. Nocoň má za sebou mnoho podobně koncipovaných projektů po celém světě a tvrdí, že chomutovští herci patří k těm nejlepším, s kterými kdy pracoval.

Autorem scény a kostýmů je Aleš Valášek. Studuje třetím rokem na katedře scénografie na pražské DAMU a má za sebou několik úspěšných scénických realizací (například Macbeth v režii Borise Rösnera, ds Disk).

Skutečnost, že se tyto dva umělce podařilo získat k provedení inscenace v Chomutově, lze považovat za úspěch, neboť oba mají možnost svůj čas věnovat lukrativnějším nabídkám v

profesionálních divadlech.

V chomutovských poměrech jde o zcela ojedinělý projekt, který již nyní aktivizuje mnoho dalších lidí k divadelní činnosti. Jen na přípravě Mirandolíny se podílí více než třicet dobrovolníků. Mirandolína je slibným začátkem divadelního života v Chomutově.

Carlo Goldoni: Mirandolína
přeložil Zdeněk Digrínrežie: Michal Nocoň (Actors´ Studio Pulheim)


Scéna a kostýmy: Aleš Valášek

produkce: David Ďulík a Mirek Koranda
premiéra 8. dubna 2004, 19:00 v Městském divadle v Chomutově


Osoby a obsazení

Markýz Radovan Kaše
Hrabě Zdeněk Březina
Baron Zdeněk Turek
Mirandolína Tereza Zemanová
Ortensia Denisa Dolnáková
Dejanira Jana Kopecká
Fabrizio Ondřej Skládaný
Sluha Marek Dobkowski


Správa kulturních zařízení Chomutov, s.r.o.
Městské divadlo
B. Němcové 552, 43001 Chomutov
mirandolina@volny.cz
+420 776 762480, +420 737 245394


Mirek Koranda                                          

Autor článku: příspěvky veřejnosti