20.10.2021 10:27

Hamlet on the Road Divadla Radost posbíral ceny na festivalu v Toruni

Divadlo Radost se účastnilo soutěže na 27.Divadelním festivalu loutkového divadla „Setkání“, v polské Toruni. Festival patří ke každoročním událostem v divadelním světě. Setkávají se zde ty nejlepší divadelní soubory z různých evropských zemí. Hamlet on the Road z dílny Divadla Radost a v režii polské režisérky Joanny Zdrady letos soutěžil za Česko.

Hra vypráví příběh kočovných loutkářů, kteří hrají na svém voze Hamleta, pracuje nejen s loutkami, ale zapojuje veškeré prvky muzikálu. Hudbu vytvořil Tomasz Lewandowski, který využil veškerý hudební potenciál hereckého souboru. Hra sklidila u polského publika velký úspěch. Zapůsobila jak na dospělou porotu, protože si z Toruně odváží hlavní cenu Grand Prix, tak na dětskou porotu, která si vybrala právě českého Hamleta a udělila mu cenu poroty.

www.divadlo-radost.cz

Autor článku: Zuzana Dubová

Hamlet on the Road Divadla Radost posbíral ceny na festivalu v Toruni

Zahraniční divadlo

22.11.2021

Pražské křižovatky přivezou country operu v podání oceňované americké skupiny Nature Theater of Oklahoma

Pražské křižovatky přivezou v prosinci úplně první operu legendární newyorské skupiny Nature Theater of Oklahoma. Burt Turrido: An Opera bude uvedena v neděli 5. a v pondělí 6. 12. od 18.00 na Nové scéně Národního divadla. Režisérská dvojice Kelly Copper a Pavol Liska odvážně rozebírá tradiční struktury a formy operního žánru, aby je poskládala do nového tvaru – a to s velkou dávkou humoru.

15.11.2021

Louskáček v podání londýnského baletu přinese vánoční příběh na plátna kin

Balet Louskáček, oblíbený v době Vánoc, je jedním z nejúžasnějších způsobů, jak objevit kouzlo baletu. Příběh čarovného štědrovečerního dobrodružství holčičky Klárky v podání baletky Isabelly Gasparini doprovází jiskřivá hudba Petra Iljiče Čajkovského, a tančí dokonce i cukrovinky! Ve výjimečně oblíbené baletní klasice můžete spatřit celý soubor Královského baletu a nechat se v předvánočním období zavést do Sněhové země a Království sladkostí.

10.11.2021

Světová novocirkusová show pro celou rodinu. Australští akrobaté na evropském turné vystoupí i v Praze na Jatkách7

Holešovická Jatka78 budou hostit slavné akrobaty Gravity & Other Myths z Austrálie. Cenami ověnčená, hravá a ničím nepřikrášlená podívaná A Simple Space připraví pražským divákům porci špičkového světového nového cirkusu. Kromě adrenalinových výkonů sedmi protagonistů a živé hudby se mohou těšit i na atypicky uspořádané hlediště.