03.11.2022 09:35

Handicapované děti budou v Kopřivnici na mezinárodní přehlídce tančit a zpívat

Handicapované děti a mládež budou v sobotu 5. listopadu na mezinárodní přehlídce Motýlek v kulturním domě v Kopřivnici na Novojičínsku tančit, zpívat a hrát divadlo. Hlavní ideou akce je integrace účinkujících do společnosti. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

"Na Motýlkovi se představí děti různého věku i druhu postižení, pro které je přehlídka nejen příležitostí předvést své dovednosti a navzájem se inspirovat, ale hlavně oblíbenou společenskou událostí," uvedla Macháčková.

Pětadvacátý ročník akce začne ve 14:00. Vstupné je dobrovolné. V minulých dvou letech se přehlídka kvůli omezením souvisejícím s koronavirovou pandemií nekonala.

"Již v sobotu dopoledne od 09:00 budou v kulturním domě připraveny výtvarné dílny, do nichž se budou moci zapojit jak účinkující, tak i ostatní příchozí děti. Odpoledne jsou všichni srdečně zváni ke zhlédnutí připraveného programu, na který se už všichni vystupující po dvouleté koronavirové odmlce velice těší," uvedli organizátoři.

Autor článku: ČTK: vpl, hj; Foto: