03.11.2022 09:35

Handicapované děti budou v Kopřivnici na mezinárodní přehlídce tančit a zpívat

Handicapované děti a mládež budou v sobotu 5. listopadu na mezinárodní přehlídce Motýlek v kulturním domě v Kopřivnici na Novojičínsku tančit, zpívat a hrát divadlo. Hlavní ideou akce je integrace účinkujících do společnosti. ČTK to dnes sdělila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Macháčková.

"Na Motýlkovi se představí děti různého věku i druhu postižení, pro které je přehlídka nejen příležitostí předvést své dovednosti a navzájem se inspirovat, ale hlavně oblíbenou společenskou událostí," uvedla Macháčková.

Pětadvacátý ročník akce začne ve 14:00. Vstupné je dobrovolné. V minulých dvou letech se přehlídka kvůli omezením souvisejícím s koronavirovou pandemií nekonala.

"Již v sobotu dopoledne od 09:00 budou v kulturním domě připraveny výtvarné dílny, do nichž se budou moci zapojit jak účinkující, tak i ostatní příchozí děti. Odpoledne jsou všichni srdečně zváni ke zhlédnutí připraveného programu, na který se už všichni vystupující po dvouleté koronavirové odmlce velice těší," uvedli organizátoři.

Autor článku: ČTK: vpl, hj; Foto:

Handicapované děti budou v Kopřivnici na mezinárodní přehlídce tančit a zpívat

Amatérské divadlo

21.03.2023

Festival PLÁCEK: divadelní platforma pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol v Brně

V Brně se v dubnu opět otevře pole pro komunitu studentů středních divadelních škol Festival PLÁCEK (Brno 20. 3. 2023) Už druhým rokem se Brně v jarním čase otevírá prostor Festivalu PLÁCEK, jako divadelní platformy pro tvorbu, vzdělávání a komunitu studentů středních škol, letos s titulem Plácek.23 a tématem spawn jímž se tvůrci festivalu snaží zaměřit na enviromentální cítění, ve vztahu člověk (tvůrce) x prostor, jakožto místo které nás obklopuje, spoluutváří tak jako my utváříme jej.

15.03.2023

Jen do konce března je možné podávat přihlášky do dalšího ročníku stipendijní Akademie MenART pro mladé talenty

Akademie MenART již po šesté nabízí talentovaným žákům a studentům uměleckých škol a jejich pedagogům možnost spolupracovat s předními osobnostmi české umělecké scény. Přihlášky pro nadcházející školní rok je možné podávat jen do 31. března. Program je pro žáky i jejich pedagogy zdarma na základě uděleného stipendia. V novém ročníku se do programu zapojilo šestnáct předních umělců z oblasti klasické hudby i hudby jiných žánrů, tanečního, divadelního
a výtvarného oboru, kteří budou po celý školní rok pracovat se studenty a jejich pedagogy.

07.03.2023

Pašijové hry v Hořicích na Šumavě usilují o zápis na seznam UNESCO

Pašijové hry v Hořicích na Šumavě na Českokrumlovsku usilují o zápis na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Hry se konají každé léto v místním amfiteátru a v Hořicích mají tradici dlouhou přes 200 let.