30.06.2007 00:00

Herci Slováckého divadla se na prázdniny přestěhovali na Buchlov

Buchlov (Uherskohradišťsko) 30. června (ČTK) - Herci Slováckého divadla se přestěhovali ze své domovské scény na nádvoří hradu Buchlov na Uherskohradišťsku. V prostorách středověké památky představí divákům dvojici úspěšných titulů. Před vyprodaným hledištěm uvedli Rychlé šípy. Na své si však v týdnu přijdou i malé děti, pro něž je připravena pohádka Princezny a loupežníci aneb Zmatky kolem Katky. Buchlovské divadelní léto potrvá až do 6. července.

Legendární Rychlé šípy patří k Buchlovu neodmyslitelně už několik let. Herci přiznávají, že skvělá atmosféra je mnohdy strhává k nečekaným situacím a legráckám, a sami se častokrát nemohou ubránit smíchu. "Bohužel už nemáme ani jeden jediný lístek, vstupenky na pět představení jsme stihli vyprodat během asi tří hodin," řekl ČTK mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Během pátého představení Rychlých šípů, které se uskuteční ve středu 4. července, nastane letos i velké loučení. Se stálým angažmá ve Slováckém divadle se rozloučí herec Miroslav Zavičár, který v komedii hraje Jarku Metelku. Během představení se jedním z Rychlých šípů stane herec Petr Čagánek.

Na konci týdne si na své přijdou i nejmenší diváci, pro které divadlo připravilo pohádku Princezny a loupežníci aneb Zmatky kolem Katky. Děj pohádky se odehrává přímo na hradě a také v lese, kde přebývají popletení loupežníci. Buchlov tak pro obě prostředí vytvoří ideální kulisu.

Jedno představení na hradě zhlédne až 350 diváků. K dispozici jsou už jen vstupenky na pohádku. Všechna představení se konají jen za příznivého počasí. V případě dlouhodobého deště se přesunou do budovy Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Zrušeny budou podle mluvčího divadla jen v případě, že změna počasí bude náhlá.

Nápad uvádět některé z titulů Slováckého divadla pod širým nebem se zrodil v roce 1999, kdy mělo divadlo na repertoáru hru Hildegarda. Její děj se přímo vztahoval k historii Buchlova.

Michaela Bradová kš

Autor článku: ČTK