14.06.2001 00:00

Hlediště lounského divadla pojme po rozsáhlé opravě 280 diváků

LOUNY 13. června (ČTK) - Strmě stoupající hlediště pro 280 diváků po rozsáhlé rekonstrukci získá divadlo Jaroslava Vrchlického v Lounech. Pod hledištěm budou šatny, s balkóny se nepočítá, řekl dnes ČTK tajemník lounské radnice Jan Kerner.

Úkolem najít optimální řešení více než deset let nevyužívaného objektu divadla se podle Kernera zabývá pracovní skupina městské rady. "Návrh vychází ze stávajícího projektu. Divadlo musí vyhovovat požadavkům na moderní divadelní techniku i nárokům dnešního diváka," uvedl.

Na rekonstrukci vyčlenili zastupitelé z rozpočtu 50 miliónů až 55 miliónů korun, stavba má být dokončena v létě 2003. Město ustoupilo od původního záměru přestavby budovy na víceúčelové kulturní centrum a vybavení průčelí divadla prosklenou stěnou, protože náklady by dosáhly až 90 miliónů korun.

O rekonstrukci divadla uvažovalo město podle místostarostky Loun Věry Mirvaldové už v roce 1983. "Dnes přesně nevíme, proč tehdejší představitelé města od záměru ustoupili. Rozhodly nejspíš odhadované náklady ve výši 20 miliónů korun," řekla již dříve ČTK.

Autor článku: redakce