23.02.2022 09:14

Horácké divadlo Jihlava připravuje komedii Tři bratři v nesnázích autorů Raye a Michaela Cooneyových

Horácké divadlo Jihlava připravuje na 5. března poslední premiéru aktuální divadelní sezony. Na velké scéně uvede komedii Tři bratři v nesnázích autorů Raye a Michaela Cooneyových. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí divadla Mirka Kvíčalová. Premiéru divadlo odložilo z 19. února.

„Je vhodné si připomenout, že se současná sezona snaží poskytnout širokému publiku co nejvyrovnanější a zároveň nejvstřícnější únik z každodenního tlaku, jemuž byli všichni bez výjimky mnohonásobně vystaveni. A není tak náhodou, že poslední letošní premiéra na velké scéně si bere za úkol připomenout, že věci mohou dobře dopadnout, i když jejich průběh není podle našich představ," uvedla Kvíčalová. Premiéra byla původně připravovaná na 19. února, vzhledem k častým absencím v hereckém souboru i mezi tvůrci ji ale divadlo odsunulo.

Dílo Raye Cooneyho nabídlo Horácké divadlo publiku už dřív, když úspěšně uvedlo hry Rodina je základ státu, 1+1=3 nebo Dvouplošník v hotelu Westminster. Spoluautorem aktuálního titulu je i Cooneyho syn Michael, který je také etablovaným autorem divadelních her. Horácké divadlo před sedmi lety uvedlo jeho hru Habaďúra aneb Podnájemníci pana Swana.

Tři bratři v nesnázích nabízejí příběh mladého páru Toma a Lindy, kteří usilují o adopci dítěte. Ztvární je Lukáš Matěj a Šárka Býčková. Chystaná inspekční návštěva sociální pracovnice je zdrojem nemalého napětí, které nečekaně graduje příchodem Tomových bratrů v podání Františka Mitáše a Zbyška Humpolce. Společně s nimi vcházejí do příběhu humorné situace a nečekané zvraty.

Režisérem inscenace je umělecký šéf divadla Michal Skočovský, který je zároveň scénografem. Kostýmy navrhla Sára Venclovská. Autorem hudby k inscenaci je Ondřej Mikula, který s jihlavskou scénou spolupracoval už na inscenacích Bůh je žena, Jediný život, Tak šel čas jihlavskou ulicí či Neuvěřitelné dobrodružství Ústavy.

https://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: vkr, kš