23.02.2022 09:14

Horácké divadlo Jihlava připravuje komedii Tři bratři v nesnázích autorů Raye a Michaela Cooneyových

Horácké divadlo Jihlava připravuje na 5. března poslední premiéru aktuální divadelní sezony. Na velké scéně uvede komedii Tři bratři v nesnázích autorů Raye a Michaela Cooneyových. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí divadla Mirka Kvíčalová. Premiéru divadlo odložilo z 19. února.

„Je vhodné si připomenout, že se současná sezona snaží poskytnout širokému publiku co nejvyrovnanější a zároveň nejvstřícnější únik z každodenního tlaku, jemuž byli všichni bez výjimky mnohonásobně vystaveni. A není tak náhodou, že poslední letošní premiéra na velké scéně si bere za úkol připomenout, že věci mohou dobře dopadnout, i když jejich průběh není podle našich představ," uvedla Kvíčalová. Premiéra byla původně připravovaná na 19. února, vzhledem k častým absencím v hereckém souboru i mezi tvůrci ji ale divadlo odsunulo.

Dílo Raye Cooneyho nabídlo Horácké divadlo publiku už dřív, když úspěšně uvedlo hry Rodina je základ státu, 1+1=3 nebo Dvouplošník v hotelu Westminster. Spoluautorem aktuálního titulu je i Cooneyho syn Michael, který je také etablovaným autorem divadelních her. Horácké divadlo před sedmi lety uvedlo jeho hru Habaďúra aneb Podnájemníci pana Swana.

Tři bratři v nesnázích nabízejí příběh mladého páru Toma a Lindy, kteří usilují o adopci dítěte. Ztvární je Lukáš Matěj a Šárka Býčková. Chystaná inspekční návštěva sociální pracovnice je zdrojem nemalého napětí, které nečekaně graduje příchodem Tomových bratrů v podání Františka Mitáše a Zbyška Humpolce. Společně s nimi vcházejí do příběhu humorné situace a nečekané zvraty.

Režisérem inscenace je umělecký šéf divadla Michal Skočovský, který je zároveň scénografem. Kostýmy navrhla Sára Venclovská. Autorem hudby k inscenaci je Ondřej Mikula, který s jihlavskou scénou spolupracoval už na inscenacích Bůh je žena, Jediný život, Tak šel čas jihlavskou ulicí či Neuvěřitelné dobrodružství Ústavy.

https://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: vkr, kš

Horácké divadlo Jihlava připravuje komedii Tři bratři v nesnázích autorů Raye a Michaela Cooneyových

Inscenace

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

22.09.2022

Jak se dělá tanečník – konzervatoř Taneční centrum Praha hostuje v Náchodě

Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium  uvede ve čtvrtek 22. září 2022 ve Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě od 9 a od 11 hodin tanečně-vzdělávací představení pro školy s názvem Jak se dělá tanečník. Jedná se o profilové výchovné a vzdělávací představení tanečního divadla, jehož dramaturgie je zaměřena speciálně na 1. a 2. stupeň základních škol.

21.09.2022

Dekkadancers se vrací k tradici komponovaných večerů. V premiéře uvedou Double Shot

První letošní novinkou tanečního souboru DEKKADANCERS bude Double Shot, večer složený ze dvou choreografií. První polovinu večera obstará Occultatum, které se zaměří na démony, kteří jsou ukryti v každém z nás. Jeho autorem je trojnásobný držitel Thálie za tanec Ondřej Vinklát. Autory druhé choreografie jsou Štěpán Pechar a Viktor Konvalinka.