07.01.2019 10:48

Horácké divadlo nabídne diskuse o inscenacích

Jihlavské Horácké divadlo nabídne návštěvníkům možnost setkat se s tvůrci inscenací a diskutovat o nich. Pořad 30 minut o... se bude pravidelně konat v kavárně divadla. Prvním tématem bude 10. ledna inscenace Svatý Václav, která měla premiéru 20. října loňského roku. 

„Diskuse o divadelních inscenacích patří k běžné programové nadstavbě divadel a lze je uchopit různým způsobem. Rádi bychom cílili tyto pořady na celé široké spektrum diváků, kteří navštěvují oblastní repertoárové divadlo," uvedla Kvíčalová.

V lednu budou moci diváci diskutovat s dramaturgy divadla Barborou Jandovou a Jaroslavem Čermákem ještě o inscenaci Tisícročná včela a s bývalým uměleckým šéfem Pavlem Šimákem, který je autorem a režisérem dokudramatu Barber shop hraného v divadle od října loňského roku. Režisér Šimák pak bude spolu s dramaturgem Čermákem návštěvníkům k dispozici také 14. února při debatě o inscenaci Šakalí léta, jejíž premiéra je naplánovaná na 2. února. Besedy v kavárně budou začínat vždy v 18:00.

Horácké divadlo Jihlava je jedinou profesionální divadelní scénou na Vysočině. Zřizovatelem je Kraj Vysočina. Ročně ho navštíví asi 67.000 diváků. Jeho uměleckým šéfem je od května 2018 Michal Skočovský. Ředitelem divadla je Ondrej Remiáš.

http://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: vkr, hj

Horácké divadlo nabídne diskuse o inscenacích

Inscenace

17.08.2022

Farma v jeskyni slaví 20 let na umělecké scéně, k výročí si nadělila úspěch uměleckého projektu Commander

Farma v jeskyni slaví 20 let na umělecké scéně, k výročí si nadělila úspěch uměleckého projektu Commander, který zkoumá skrytou hrozbu on-line radikalizace dospívajících. Reprízy jsou v plánu od září do listopadu.

16.08.2022

Činoherní klub věnuje začátek nové sezóny svým legendám

Úvod nové sezóny věnuje Činoherní klub připomenutím těch, kteří se nesmazatelně vepsali do dějin této legendární scény. 2. září v 17.30 hodin bude v Činoherní kavárně a v horním foyeru divadla zahájena výstava a uvedena publikace SMOČEK 90, věnovaná dramatiku a režisérovi Činoherního klubu Ladislavu Smočkovi k jeho devadesátým narozeninám. 18. září se v divadelním sále Činoherního klubu uskuteční vzpomínkový večer věnovaný Nině Divíškové, Libuši Šafránkové, Josefu Abrhámovi, Janu Vodňanskému, Jiřímu Hálkovi a Jiřímu Menzelovi, tedy osobnostem, které nás v posledních dvou letech opustily.

16.08.2022

Moravské divadlo Olomouc uvede v sezoně 2022/2023 dvanáct premiér

Moravské divadlo Olomouc uvede v sezoně 2022/2023 dvanáct premiér. Na své si přijdou milovníci klasické i současné tvorby. Diváci se mohou těšit na Manon Lescaut, Hello, Dolly!, Rusalku, Bolero a Carmen/Carmen, Fantastické divadlo nebo Přelet nad kukaččím hnízdem. Moravské divadlo na nich spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Na postu režiséra se objeví Daniela Špinar, Libor Vaculík, Hana Mikolášková, Cabani, David Drábek či Pavel Khek.