07.01.2019 10:48

Horácké divadlo nabídne diskuse o inscenacích

Jihlavské Horácké divadlo nabídne návštěvníkům možnost setkat se s tvůrci inscenací a diskutovat o nich. Pořad 30 minut o... se bude pravidelně konat v kavárně divadla. Prvním tématem bude 10. ledna inscenace Svatý Václav, která měla premiéru 20. října loňského roku. 

„Diskuse o divadelních inscenacích patří k běžné programové nadstavbě divadel a lze je uchopit různým způsobem. Rádi bychom cílili tyto pořady na celé široké spektrum diváků, kteří navštěvují oblastní repertoárové divadlo," uvedla Kvíčalová.

V lednu budou moci diváci diskutovat s dramaturgy divadla Barborou Jandovou a Jaroslavem Čermákem ještě o inscenaci Tisícročná včela a s bývalým uměleckým šéfem Pavlem Šimákem, který je autorem a režisérem dokudramatu Barber shop hraného v divadle od října loňského roku. Režisér Šimák pak bude spolu s dramaturgem Čermákem návštěvníkům k dispozici také 14. února při debatě o inscenaci Šakalí léta, jejíž premiéra je naplánovaná na 2. února. Besedy v kavárně budou začínat vždy v 18:00.

Horácké divadlo Jihlava je jedinou profesionální divadelní scénou na Vysočině. Zřizovatelem je Kraj Vysočina. Ročně ho navštíví asi 67.000 diváků. Jeho uměleckým šéfem je od května 2018 Michal Skočovský. Ředitelem divadla je Ondrej Remiáš.

http://www.hdj.cz/

Autor článku: ČTK: vkr, hj