04.01.2013 12:37

Hornický dům v Sokolově má znovu loutkovou scénu

V Hornickém domě v Sokolově přestavěli bývalou kavárnu na loutkovou scénu. Do Sokolova se vrací po letech. První představení budou moci děti zhlédnout už na konci ledna, řekl ČTK ředitel Městského domu kultury Sokolov Jan Picka. Úpravy stály město jeden milion korun.    

Loutkové divadlo mělo v sokolovském Hornickém domě dlouholetou tradici. Bývalo v prostoru dnešního baru Štola v suterénu Hornického domu. "Úpravy spočívaly ve vybudování kovové konstrukce pro loutkáře a jejich zázemí, ale i v kompletní rekonstrukci světel, položení nové podlahy a vymalování. Prostor je řešen tak, že se dá využít i pro jiné společenské akce, například v době maturitních plesů a podobně," uvedl Picka.    
Pokud se nebude konat představení, prostor jeviště loutkové scény zakrývá koláž, kterou pro Městský dům kultury vytvořila učitelka ze sokolovské základní umělecké školy.    
"Protože je budova památkově chráněná, při úpravách jsme vycházeli ze studie rekonstrukce interiérů, která byla zpracovaná, ale nakonec se nerealizovala," dodal Picka.     Nová loutková scéna je podle Picky další částí Hornického domu, kterou se může chlubit. Navíc nabídne další možnosti využití. Sál pojme zhruba 60 diváků. Pro děti byly upraveny i sousední toalety.

Autor článku: ČTK: pnp, snm

Hornický dům v Sokolově má znovu loutkovou scénu