12.07.2007 00:00

HRAna ŠÍLENSTVÍ

Na troskách bývalého kartuziánského kláštera u obce Dolany nedaleko Olomouce připravuje amatérské Divadlo na cucky svou třetí premiéru v tomto roce. HRAna ŠÍLENSTVÍ je psychologický thriller, který vzniká na základě autorského přispění celého souboru, což je postup totožný jako u inscenací HRA - variace na téma úzkost, anebo HRA - variace na život, která byla premiérována v rámci letošního festivalu Divadlo Evropských regionů. Hlavních rolí se chopí Dominika Šindelková a studenty herectví JAMU Veronika Lazorčáková a Marie Vančurová.

Divadlo na cucky se po odmlce v posledním roce opět pouští do svých divadelních aktivit. V minulosti připravilo např. site-specific projekty Nukleární periferie, v nichž spolupracovalo s Olomouckým pankery a šermíři, divadla poezie Kolář/ž - neví kam jdem? a Anna co teď?. V současnosti jsou aktivity Divadla na cucky spjaty s občanským sdružením Divadlo Konvikt, které mj.připravuje říjnový festival Týden Improvizace.

Středa 18.7. ve 20.00 Kartouzka (zřícenina v lese za Svatým Kopečkem, obec Dolany)

Divadlo na cucky uvádí psychologický thriller

HRAna ŠÍLENSTVÍ

režie: Jan Žůrek a kolektiv

scénář: Barbora Voráčová a kolektiv

impresário: Aneta Dorazilová

hudba: Michal Kolmaš a Tomáš Krejčiřík

scéna: Krista Ketmanová, Alex Jančík

v hlavních rolích: Dominika Šindelková, Veronika Lazorčáková, Marie Vančurová

Autobus do Dolan jede z vlakového nádraží v 19.17, na zastávce Dolany restaurace si diváky vyzvedneme a dovedeme na Kartouzku. Po představení jede autobus ve 21.10. Auta lze zaparkovat přímo pod Kartouzkou.

Zdroj: zuzulinek@seznam.cz

Autor článku: Informace z divadel