26.10.2020 09:04

Hudební divadlo Karlín ruší do března představení

Vedení Hudebního divadla Karlín ruší do března 2021 všechna aktuálně prodávaná představení po Novém roce. Vstupenky na představení do konce letošního roku nebude karlínská scéna rušit jako celek, ale postupně, pokud bude znemožněna jejich realizace. HDK také plánuje, pokud to situace dovolí, otevřít novou letní scénu pod širým nebem. ČTK o tom dnes informoval mluvčí HDK Tomáš Matějovský.

„Ve chvíli, kdy někdo označí zpěv za stejně nebezpečnou věc jako je Kalašnikov nebo Panzerfaust, si asi umíte představit, co to udělá s prodejem vstupenek. V polovině září, než zase začal chaos, jsme prodávali 47 procent vstupenek proti loňskému roku, což bylo slibné číslo. Předminulý týden to pak bylo 1,98 procenta a minulý týden jsme se dostali do čísel záporných, přesněji minus pět procent," uvedl Egon Kulhánek, ředitel HDK.

V HDK se proto rozhodli změnit dosavadní přístup a chystají pro diváky změny, které se týkají i všech herců, zpěváků, muzikantů a dalších divadelních profesí. Divákům vymění vstupenky na vybrané představení na podzim 2021, případně na představení chystané letní open air scény nebo vrátí zaplacené vstupné. „Naštěstí diváci prozatím možnosti vrácení vstupného využívali pouze minimálně, za což jim patří obrovský dík. Pro nás je strašně důležitá víra, že se jednou zase setkáme. Naše divadlo tím drží nad vodou," podotkl Matějovský.

Podle Matějovského jen za první polovinu října kvůli rozhodnutím vlády zakázat na dva týdny produkce, při kterých se ve velké míře zpívá, HDK zaznamenalo ztrátu na tržbách téměř sedm milionu korun. Na toto období přitom již měli přeložená představení Dracula, Legenda jménem Holmes a The Addams Family. „Už nám nepřijde správné, abychom se všichni vzájemně pořád dokola trápili dalšími výměnami vstupenek, protože konec těchto omezujících opatření, která nám znemožňují hrát, je v nedohlednu. Proto hovoříme až o září 2021, tento plán se nám zdá reálnější, než věřit v to, že všechna omezení padnou v dohledné době," dodal Matějovský.

https://www.hdk.cz/

Autor článku: ČTK: jir, mal

Hudební divadlo Karlín ruší do března představení

Inscenace

17.06.2021

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla uvede úspěšnou inscenaci Něco shnilého! jen šest let po broadwayské premiéře

Divadlo J. K. Tyla bude teprve druhým divadlem v Evropě a zároveň prvním v České republice, které zařadí do svého muzikálového repertoáru plného světových hitů výtečný komediální titul Něco shnilého! (Something Rotten!). Energií a humorem nabité dílo zavede diváky do šestnáctého století a prozradí, jak zcela zaručeně vznikl už v dobách Shakespearových vůbec první muzikál v historii. Inscenaci režíruje šéf souboru Lumír Olšovský.

17.06.2021

Vychází studiová nahrávka k muzikálu Elefantazie

Divadelní muzikál režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka ELEFANTAZIE vypráví příběh a životní postoje skutečného Josepha Merricka, tělesně postiženého člověka, který se pro svou anomálii stal koncem 19. století inventářem anglických panoptik. Život takzvaného Sloního muže již inspiroval po celém světě mnoho tvůrců. Nápad na původní český muzikál zrál v týmu režiséra Davida Drábka deset let.

17.06.2021

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům novou inscenací Hamlet on the road

Divadlo Radost otevírá své dveře divákům se zbrusu novou divadelní hrou Hamlet on the road. Inscenace je koncipována jako kočovné divadlo, které se divákům představí i mimo domovskou scénu. Do brněnského plenéru totiž vyjede „on the road“ vlastním divadelním vozem. Premiéra se uskuteční na velké scéně divadla v pátek 18.června ve 20 hodin.