20.03.2019 11:23

Hudební divadlo Karlín uvede revue Jak se dělá muzikál

Hudební divadlo Karlín dnes v režii Antonína Procházky uvede premiéru revue Jak se dělá muzikál. Inscenace využije hudební čísla z muzikálů HDK. V hlavních rolích se představí Iva Pazderková, Markéta Procházková, Václav Noid Bárta a Martin Písařík.

Devítičlenný orchestr povede Kryštof Marek. Tvůrci využijí také kostýmy a scény, které byly vytvořeny pro HDK. „Přemýšleli jsme, že bychom rádi něco hráli nejmladším divákům. Prvním krokem je show, kterou se pokusíme nejmladší publikum oslovit tak, aby nepoznalo, že je svým způsobem vychováváno," uvedl ředitel HDK Egon Kulhánek.

Inscenace bude podle tvůrců jakousi projížďkou martýriem vzniku muzikálu od výběru titulu, přes konkurz, první čtenou zkouškou až po aranžovací zkoušky na jevišti, s nahlédnutím do zákulisí, dílen, maskéren a rekvizitáren.

Procházka v HDK v minulosti režíroval muzikály Producenti, Limonádový Joe, Vražda za oponou a operetu Polská krev a nejnověji muzikály The Addams Family, Bonnie and Clyde a Sestru v akci. Na jiných scénách byl režisérem muzikálů Kiss me Kate, Mamma Mia a Ať žijí duchové. Spolupracuje také s televizí, filmem a rozhlasem jako scénárista, herec a režisér.

Revue Jak se dělá muzikál je po muzikálu Legenda jménem Holmes a koprodukční operetě Veselá vdova třetí premiérou v HDK v sezoně 2018/2019.

http://www.hdk.cz/

Autor článku: ČTK: jir, mha

Hudební divadlo Karlín uvede revue Jak se dělá muzikál

Inscenace

17.08.2022

Farma v jeskyni slaví 20 let na umělecké scéně, k výročí si nadělila úspěch uměleckého projektu Commander

Farma v jeskyni slaví 20 let na umělecké scéně, k výročí si nadělila úspěch uměleckého projektu Commander, který zkoumá skrytou hrozbu on-line radikalizace dospívajících. Reprízy jsou v plánu od září do listopadu.

16.08.2022

Činoherní klub věnuje začátek nové sezóny svým legendám

Úvod nové sezóny věnuje Činoherní klub připomenutím těch, kteří se nesmazatelně vepsali do dějin této legendární scény. 2. září v 17.30 hodin bude v Činoherní kavárně a v horním foyeru divadla zahájena výstava a uvedena publikace SMOČEK 90, věnovaná dramatiku a režisérovi Činoherního klubu Ladislavu Smočkovi k jeho devadesátým narozeninám. 18. září se v divadelním sále Činoherního klubu uskuteční vzpomínkový večer věnovaný Nině Divíškové, Libuši Šafránkové, Josefu Abrhámovi, Janu Vodňanskému, Jiřímu Hálkovi a Jiřímu Menzelovi, tedy osobnostem, které nás v posledních dvou letech opustily.

16.08.2022

Moravské divadlo Olomouc uvede v sezoně 2022/2023 dvanáct premiér

Moravské divadlo Olomouc uvede v sezoně 2022/2023 dvanáct premiér. Na své si přijdou milovníci klasické i současné tvorby. Diváci se mohou těšit na Manon Lescaut, Hello, Dolly!, Rusalku, Bolero a Carmen/Carmen, Fantastické divadlo nebo Přelet nad kukaččím hnízdem. Moravské divadlo na nich spolupracuje s předními českými i zahraničními umělci. Na postu režiséra se objeví Daniela Špinar, Libor Vaculík, Hana Mikolášková, Cabani, David Drábek či Pavel Khek.