04.11.2014 14:07

Hvězda současného tance navštíví Olomouc

V příštím týdnu zavítá do Olomouce významná osobnost současného tance a pohybového divadla. Nizozemsko-srbská choreografka Jelena Kostić uvede v úterý 11. listopadu na scéně Divadla na cucky svoji performance A SHORT ODYSSEE | WOMAN.

Od svých tanečních počátků v roce 2008 se Jelena Kostić zaměřuje na společensko-politická témata. V její tvorbě lze nalézt motivy odcizení, bezpečnosti, davového chování, sobectví, obětování či vyloučení ze společnosti. Tanečníci pod jejím vedením podstupují nápor silných emocí a vytrhují diváka z jeho poklidu. „Raději než pohyby a kroky předkládám svým tanečníkům charaktery,“ popisuje svou práci umělkyně. V sólovém představení A SHORT ODYSSEE | WOMAN (krátká odysea | žena) se setkáváme se ženou na cestě plné toulek a strastí. Je svedena, lapena, lovena a nakonec opuštěna. Její odhodlání se sestává z mnoha let samoty. Splní svou přísahu, ke které se kdysi zavázala? Sliby a hrozby se tu snoubí ve vášnivém tanci s melancholií východoevropské hudby. 

„Hostování této renomované choreografky a tanečnice bude zcela určitě jedním z vrcholů letošní sezóny v našem divadle. O to větší máme radost, že Jelena kývla i na nabídku otevřeného workshopu pro veřejnost. Dílna se uskuteční přímo v den představení od 10 do 12 hodin ve Freskovém sále Divadla na cucky,“ uvedl mluvčí divadla Zdeněk Vévoda. Samotné vystoupení je na programu od 19:30 v Divadelním sále DNC.

www.divadlonacucky.cz

 

Autor článku: Zdeněk Vévoda

Hvězda současného tance navštíví Olomouc