10.09.2021 06:23

Inscenace Dešťová hůl a autorské čtení Jiřího Hájíčka v Divadle Kámen

Divadlo Kámen uvede v pátek 17. 9. 2021 od 19:30 hodin hru Dešťová hůl a 15 minut po představení bude následovat autorské čtení a debata s Jiřím Hájíčkem.

ON je Jiří Hájíček, autor knih, který v nakladatelství Host vydal volnou románovou „venkovskou trilogii morálního neklidu“. Trilogii, jejímž posledním dílem je kniha Dešťová hůl. Jiří Hájíček bude číst z Dešťové hole během tohoto představení i po něm.

ON je Petr Macháček, autor scénáře a režisér, který rád napomáhá ožití literatury na jevišti začleňováním různých motivů, které ve výchozí knize přímo nejsou, které však odpovídají její atmosféře.

ONI jsou herečky a herci Divadla Kámen, kteří se na jevišti pustí do hledání odpovědí na otázky typu „co dělat, abych se jednoho rána nevzbudil jako někdo jinej“ a „kdo je dneska indián“ a do průzkumu duchovně pojatého motorkářství ….…. Co je vlastně „duchovně pojaté motorkářství“? A jaké významy skrývá slovo „domov“?

TO je motiv, který Petr Odo Macháček do představení začlenil. Motiv, který k Petrovi přišel během čtení knihy. Motiv, který teď zůstane skryt. Motiv, který odhalí diváci během představení.

Více informací: www.divadlokamen.cz

Autor článku: Helena Macháčková