02.07.2007 00:00

Inscenace Divadla Minor a Naivního divadla zvítězily na Mateřince 07

Inscenace Z knihy džunglí pražského Divadla Minor a Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku Naivního divadla Liberec získaly shodně po třech cenách (z osmi udělovaných) v rámci letošní Mateřinky 07.

Festival s loutkovými inscenacemi pro děti předškolního věku, jehož devatenáctý ročník se koncem června konal v libereckém Naivním divadle, zná své vítěze. Porota (ve složení Marta Ljubková, Jaroslav Etlík, Z.A.Tichý a Jiří Žáček) se rozhodla udělit tyto ocenění:

- Cenu primátora města Liberce Jiřímu Adámkovi za režii inscenace Kniha džunglí (Divadlo Minor, Praha).

- Cenu hejtmana Libereckého kraje Barboře Čechové za výpravu inscenace O Budulínkovi (Divadlo Lampion, Kladno) s přihlédnutím k výpravě inscenace Neposlušná kůzlátka (Buchty a loutky, Praha).

- Cenu Sdružení profesionálních loutkářů Vítu Peřinovi za dramaturgii inscenace Hrnečku vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku (Naivní divadlo, Liberec) s přihlédnutím k autorství textu.

- Cenu festivalu Mateřinka 07 Heleně Fantlové za herecký výkon v inscenaci Hrnečku vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku (Naivní divadlo, Liberec).

- Cenu festivalu Mateřinka 07 Kristýně Täubelové za výpravu inscenace Kniha džunglí (Divadlo Minor, Praha).

- Cenu festivalu Mateřinka 07 Jiřímu Vyšohlídovi za hudbu k inscenaci Štěně nebo špenát? (Divadlo DRAK, Hradec Králové).

- Čestné uznání za nejlepší inscenaci v kategorii pro děti 3-5 let Naivnímu divadlu Liberec za inscenaci Hrnečku vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku.

- Čestné uznání za nejlepší inscenaci v kategorii pro děti 5-7 let Divadlu Minor za inscenaci Kniha džunglí.

Zdroj: naive.theatre@oasanet.cz

Autor článku: Informace z divadel