18.07.2019 14:46

Inscenace Poutníci po hvězdách míří na festival do Izraele

Mezinárodní festival Fringe je jednou z největších kulturních událostí na jihu Izraele. Festival každoročně přináší výběr toho nejlepšího z hudební, divadelní a taneční scény nejenom pro dospělé ale i pro děti. FysioART zde uvede 24. července interaktivní inscenaci pro děti Poutníci po hvězdách.

Poutníci po hvězdách je interaktivní divadelní inscenace pro všechny malé i starší diváky, kteří se nebojí vydat za svým snem, přátelstvím a dobrodružstvím. Co si přeješ, když vidíš spadnout hvězdu? Abychom ji šli společně hledat. Dobrodružný příběh pro všechny malé i velké děti a jejich (pra)rodiče vypráví o síle přátelství a touze najít své místo na zemi, o nelehké cestě za svými sny. Poutníky po hvězdách jsou všichni ti, kdo našli odvahu a nebojí se putovat i navzdory překážkám vstříc přáním.

Autorkou a režisérkou Poutníků je Hana Strejčková, originální hudbu složil a živě představení doprovází Michal Müller. První premiéra se konala v Městském divadle Varnsdorf v listopadu 2018, německá pak v prosinci v divadle Komplex v Chemnitz a v Praze se Poutníci představili v únoru na scéně Jatek78, vzápětí pak i v rámci festivalu Malá inventura.

https://www.fysioart.cz/

Autor článku: FysioART

Inscenace Poutníci po hvězdách míří na festival do Izraele

Zahraniční divadlo

16.08.2019

Netrebko i Domingo v nové sezóně přenosů do kin z Metropolitní opery

Osvědčené klasiky i nové inscenace, vždy ale s největšími hvězdami operního světa. Metropolitní opera v New Yorku odhalila program přímých přenosů do kin pro sezónu 2019/20. Do českých kinosálů tak míří celkem deset inscenací, z toho pět nových. Příznivci opery se mohou těšit na klasiky jako Tosca, Turandot nebo Madama Butterfly, z novinek pak například Porgy a Bess George Gershwina nebo Achnaton Philipa Glasse.

30.07.2019

V soutěži pro mladé operní pěvce Operalia zvítězili Adriana Gonzalezová a Xabier Anduaga

V soutěži pro mladé operní pěvce Operalia, kterou založil světoznámý zpěvák Plácido Domingo, zvítězili guatemalská sopranistka Adriana Gonzalezová a španělský tenor Xabier Anduaga. Porota je vybrala z 12 finalistů, udělila také dvě druhé a dvě třetí ceny a dalších sedm cen včetně dvou cen diváků. Finále soutěže, která má za cíl hledat nové talenty, se dnes konalo po několikadenním soutěžním klání v Národním divadle.

24.07.2019

Inscenace Lehmanova trilogie v přímém přenosu NT live

Dřív, než se stal Sam Mendes oscarovým filmovým režisérem, už ho uznával svět divadla – a NT Live připomíná proč. Pět let po jeho nápadité inscenaci Krále Leara cyklus přenosů britského divadla do kin ukáže jeho další mimořádnou produkci. Americkou epiku Lehmanova trilogie, která vypráví o třech generacích rodiny a firmy, jejíž krach odstartoval v roce 2008 světovou ekonomickou krizi.