26.03.2006 00:00

Ivan Řezáč ze Švandova divadla získal Cenu Thálie

Herec souboru Švandova divadla Ivan Řezáč získal Cenu Thálie 2005 za nejlepší mužský herecký výkon. Zasloužil si jí svou rolí Arnulfa v představení Molierovy Školy pro ženy. Za tuto roli byl zároveň nominován na Ceny Alfréda Radoka.

Nejbližší reprízy této inscenace ve Švandově divadle:
pondělí 27. a pátek 31. března, sobota 8. a sobota 29. dubna.

ŠKOLA PRO ŽENY (Moliere)

režie: Daniel Hrbek a Michal Lang, překlad: J. Z. Novák, dramaturgie: Renata Venclová, scéna: Karel Glogr j.h., kostýmy: Kamila Polívková j.h., hudba: Martin Horáček j.h.

Málo hraná komedie francouzského klasika o velké lidské pošetilosti, o mužích a ženách, o stáří a dospívání, o mravech a společnosti. Arnulf, zralý, zajištěný muž v nejlepších letech se chystá k životnímu kroku, na který se připravoval víc než deset let. Bude se ženit. A na rozdíl od svých známých se rozhodně nechce nechat ženou podvádět! Budoucí manželku si vychovává skoro od plenek, aby měl jistotu, že bude právě taková, jakou ji chce mít. Svět se však otáčí opačným směrem, než by si Arnulf přál. Z dítěte se před jeho očima stává mladá, žádoucí žena, která má zcela jiné představy o svém ženichovi a vlastní budoucnosti.

Hrají: Ivan Řezáč, Tereza Hofová j.h. / Eva Leimbergerová (od 4/2006), Stanislav Šárský, Jan Vlasák j.h., Viktor Limr, Apolena Veldová a Martin Sitta

Premiéra: sobota 12. února 2005 ve Velkém sále Švandova divadla

Délka představení: 2 hod 5 min.

Představení s anglickými titulky / ENGLISH SUBTITLES!

Zdroj: vecerkova@svandovodivadlo.cz  

Autor článku: Informace z divadel