01.03.2007 00:00

Ivana Lomová – vernisáž ve Švandově divadle

IVANA LOMOVÁ:

VRAŽDY VE ŠVANDOVĚ DIVADLE

 

vernisáž nového obrazu v rámci cyklu Výtvarná zeď

ve foyer divadla 10. března v 17.30 hodin

 

Švandovo divadlo na Smíchově chystá na sobotu 10. března 2007 v 17.30 hodin další vernisáž z cyklu Výtvarná zeď. Tentokrát jde o výtvarnici Ivanu Lomovou a obraz, který nazvala Vraždy ve Švandově divadle. Vstup na vernisáž volný. 

O projektu:

Výtvarná zeď je pokus o zprostředkování výjimečného zážitku. Zážitku z nekonečnosti a neopakovatelnosti. Dvakrát do roka předstoupí před velkou zeď ve foyeru divadla o rozměrech 2,9 x 5 metrů významný výtvarník, aby namaloval obraz inspirovaný buď konkrétní inscenací z repertoáru divadla nebo projektem samotným. Každý výtvarník pracuje na obrazu s vědomím, že za pouhých pár měsíců jeho dílo překryjí tahy štětce jiného umělce.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

DRUHÝ BŘEH

nové číslo časopisu Švandova divadla

Vyšlo další číslo časopisu Švandova divadla. V sedmém čísle mj. najdete rozhovor s Hanou Maciuchovou o herci Jiřím Adamírovi, záznam scénického rozhovoru s astrofyzikem Jiřím Grygarem, studii o díle Rolanda Schimmelphenniga, stejně jako rozhovor se samotným autorem či esej o počátcích tvorby švýcarského dramatika Lukase Bärfusse. V příloze vám poté nabízíme i hry těchto dramatiků: Schimmelphennigovu Ženu z dřívějška a Bärfussův Autobus (obojí v překladu Josefa Balvína). 

Zdroj: vecerkova@svandovodivadlo.cz

Autor článku: Informace z divadel