03.03.2021 13:12

Jarní prázdniny s Divadlem Drak

Na období hradeckých jarních prázdnin, od 8. - 14. 3. 2021, připravuje Divadlo Drak pro rodiny s dětmi týdenní on-line program Srdcem Drak. Každý den se diváci v interaktivním projektu seznámí s jednou divadelní profesí.

Divadelní lektorky, Jana Nechvátalová a Klára Svobodová, vytvořily pracovní listy, které komplexně představují pět divadelních profesí. Tyto profese si na reálných kreativních úkolech budou moci malí i velcí zájemci vyzkoušet na vlastní kůži. Úkoly je provedou samotní zaměstnanci Divadla Drak, umělecký šéf a režisér Jakub Vašíček, scénografka Tereza Vašíčková, vedoucí dílen a řezbář Jiří Bareš, vedoucí techniky a zvukař Filip Poskonka a herečka Barbara Jarkovská Humel. Součástí pracovních listů je i slovníček divadelních pojmů a seznámení s různými typy loutek.

A co se stane, když všechny profese spojí svůj um dohromady? No přece vznikne divadelní inscenace! Každý den divákům odvysíláme jednu. Záznam inscenace bude ke dostupný ke zhlédnutí vždy na 24 hodin na Youtube kanálu Divadla Drak.

Pracovní listy budou ke stažení zdarma na webových stránkách či k zakoupení v tištěné verzi na e-shopu divadla. I vy buďte Srdcem Drak!

Celý projekt odstartuje v pondělí 8. března kreativní instalací ve vitríně na budově Divadla Drak, která bude věnovaná profesi režisér. V průběhu března a dubna pak zaplníme další čtyři vitríny, které má Drak po centru města a postupně tak vznikne trasa po divadelních profesích spojená s výtvarnou instalací a úkoly pro kolemjdoucí.

PROGRAM

 • 8. března
  Srdcem Drak - Režisérem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček - Bílý tesák
 • 9. března
  Srdcem Drak - Scénografem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček - Amundsen kontra Scott
 • 10. března
  Srdcem Drak - Řezbářem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček - Šípková Růženka
 • 11. března
  Srdcem Drak  -Technikem na vlastní kůži
  T. Jarkovský, J. Vašíček, J. Vyšohlíd - O bílé lani
 • 12. března
  Srdcem Drak - Hercem na vlastní kůži
  J. Krofta - Zlatovláska podle M.D.Rettigové

On-line na Youtube kanálu divadla Drak a www.draktheatre.cz

Autor článku: Martina Marková

Jarní prázdniny s Divadlem Drak

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.