16.07.2019 10:24

Jatka78: konkurz do nové inscenace Others

Pro nový projekt režírovaný Thomasem Moncktonem hledají Jatka78, producent projektu, umělce s pokročilými pohybovými (a) nebo komediálními schopnostmi, schopné pracovat jak ve skupině, tak sólově.

INFORMACE O PROJEKTU A THOMASOVI

PRACOVNÍ NÁZEV: OTHERS

Skrze pohybové dovednosti budeme pracovat na komediální show o tom, jaké to je bydlet jeden vedle druhého. Sólově, ve dvojicích, trojicích i větší skupině vytvoříme absurdní a vtipné situace a propojíme je do kontextu sousedství. „Hledám podivnost, humor a fyzicky zdatné umělce, kteří umí na scéně efektivně fungovat jako součást skupiny i sami o sobě,“ říká Thomas Monckton.

THOMAS MONCKTON

Thom je cenami ověnčený umělec a režisér řady komediálních vystoupení z žánru fyzického divadla. Pochází z malého městečka na Novém Zélandu, ale svůj domov našel ve Finsku. Již jako malý chlapec si osvojil několik cirkusových disciplín. V 17 letech  nastoupil na cirkusovou školu v Christchurch na Novém Zélandu. Později studoval na prestižní škole pohybových umění Ecole Jacques Lecoq v Paříži.

Thom nyní žije v Helsinkách, kde je uměleckým ředitelem Kallo Collective, souboru věnujícímu se fyzickému divadlu a novému cirkusu. Pravidelně také spolupracuje s Circo Aereo, s nímž produkoval představení The Pianist a The Artist. Thom vystupoval ve více než 20 zemích po celém světě. Jatka78 navštěvuje pravidelně a během svého působení v Praze navázal s touto divadelní scénou velmi úzký kontakt.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Konkurz se uskuteční na Jatkách78 12.-13. října 2019. Vybraní umělci budou informováni a pozváni k účasti na konkurzu do 30. září 2019. Uzávěrka přihlášek je 15. září 2019.

Tvorba představení proběhne ve dvou fázích. První proběhne v Praze 18.-31. května 2020, druhá bude začínat koncem srpna 2020 a bude pokračovat až do premiéry plánované na Jatkách78 na září nebo říjen 2020. Následně je v plánu show v delších blocích reprízovat na Jatkách78 a potenciálně s ní cestovat po světě.

Autor článku: Převzato z: http://www.jatka78.cz/