07.02.2020 10:03

Jedinečná reprezentatívna výstava o slovenskom divadle

Pri príležitosti Roku slovenského divadla 2020 pripravuje Divadelný ústav v spolupráci so SNM – Historickým múzeom reprezentatívnu výstavu zachytávajúcu vývoj profesionálneho divadla na Slovensku s názvom Divadelné storočie – stopy a postoje.

Reprezentatívna výstava, na ktorej pracoval 13-členný kurátorský tím sa bude konať na Bratislavskom hrade a prinesie viac ako 1 000 exponátov na rozlohe až 1 500 m2. Pozrieť si ju môžete už od 28. februára do 4. októbra 2020.

http://rokdivadla.sk/divadelne-storocie-stopy-a-postoje

Autor článku: Převzato z: Divadelný ústav Bratislava - newsletter

Jedinečná reprezentatívna výstava o slovenskom divadle

Zahraniční divadlo

26.02.2020

Švédská akrobatka Manda Rydman již brzy na Jatkách78

Jatka78 opět chystají přehlídku světové akrobacie. Každý měsíc v Pražské tržnici vystoupí jedna zahraniční hvězda či soubor. Březen bude patřit úžasné Mandě Rydman z berlínského souboru Analog, který se u českých diváků těší mimořádné oblibě. Manda přiveze své první sólo vystoupení, které vznikalo na Jatkách78.

18.02.2020

Händelova Agrippina překvapí nadčasovým tématem mocenských her i černým humorem

Bezohledná, ambiciózní, krutá a dominantní je Agrippina, hlavní postava příštího přenosu z Metropolitní opery. Prověřené dílo Georga Friedricha Händela vypráví o nezkrotné touze po moci, přičemž inscenace sira Davida McVicara podtrhuje jeho nadčasovost. V titulní roli opery Agrippina, která půjde do kin v přímém přenosu 29. února, exceluje mezzosopranistka Joyce DiDonato.

12.02.2020

Cyrano z Bergeracu v přímém přenosu NT Live

Také James McAvoy patří k filmovým hvězdám, které pravidelně vystupují na londýnském jevišti. Za posledních deset let se tam objevil čtyřikrát a pokaždé v režii provokativního Jamieho Lloyda. Ten spolu s „coolness“ dramatikem Martinem Crimpem francouzskou klasiku Edmonda Rostanda z konce 19. století Cyrano z Bergeracu radikálně zmodernizovali do odvážné, dech beroucí a duchaplné inscenace, která se rychle stala hitem přelomu roku i aktuální sezóny NT Live.