07.06.2012 14:21

Jezerka chystá Dardu spisovatelky Douskové s Bárou Hrzánovu

Dramatizace románu Darda spisovatelky Ireny Douskové s Bárou Hrzánovou v hlavní roli je první z novinek, které připravuje na novou sezonu pražské Divadlo na Jezerce. ČTK to oznámila mluvčí této scény Jana Bryndová.

"Moc se na práci na této inscenaci těším, stejně jako na spolupráci s Irenou Douskovou. Ráda se znovu objevím jako Helena Součková, která byla v inscenaci Hrdý Budžes žákyní základní školy. Nyní v Dardě je jí přes čtyřicet let, je to pro mě další výzva," komentovala své obsazení Hrzánová.
Jako Helenka Součková excelovala v inscenaci Hrdý Budžes příbramského divadlavíce než pětsetkrát. V Divadle na Jezerce vystupuje v současné době v Gogolově komedii Ženitba a v Petrolejových lampách Jaroslava Havlíčka.

Darda je volné pokračování Hrdého Budžese inscenovaného podle populárního bestselleru. Režie se ujme Arnošt Goldflam, zkoušky začnou 22. října a premiéra bude před Vánoci.
"Kromě Báry Hrzánové diváci uvidí Lenku Vlasákovou, Miluši Šplechtovou a další oblíbené herce z Jezerky," uvedl principál této scény Jan Hrušínský, jehož divadelní společnost letos slaví desáté narozeniny. Darda bude její šestadvacátou premiérou.

V závěru současné sezony se s ohlasem publika setkávají i obě novinky první poloviny roku, komedie Ludviga Holberga Jeppe z Vršku s Radkem Holubem v titulní roli a muzikál Já, Francois Villon autorů Jiřího Hubače, Pavla Vrby a Ondřeje Brzobohatého v nastudování Radka Balaše.

Autor článku: ČTK: Jiří Borovička, pba, foto: Hrdý Budžes

Jezerka chystá Dardu spisovatelky Douskové s Bárou Hrzánovu