25.09.2021 15:48

Jihočeské divadlo nabídne tři premiéry

Hned tři novinky z minulé sezóny nabídne první premiérový víkend v Jihočeském divadle. Činohra se vrací na jeviště s očekávanou premiérou inscenace Café Groll, balet potěší diváky s představením Rádio Svobodná Bystrouška a odloženou premiéru si připravilo také Malé divadlo. V sobotu uvede loutkovou pohádku Jiřího Jelínka Devatero pohádek. #bezpecnakultura

Café Groll / Jan Štifter

Premiéra 24. 9. v 19 hodin v Jihočeském divadle

Už v pátek vezmeme naše diváky do slavného podniku Café Groll, kde je čeká příběh lásky, vášně i pomsty. Milostnou romanci z českobudějovických nevěstinců z pera Jana Štiftera převedla do divadelní podoby Olga Šubrtová, režie, inscenační úpravy i přípravy textů písní se ujala umělecká šéfka činoherního souboru Martina Schlegelová. Českobudějovického autora budou moci diváci v Jihočeském divadle potkat i osobně. Spisovatel chystá v rámci představení 4. října autogramiádu.

Rádio Svobodná Bystrouška / Petr Zuska a Štěpán Benyovszký

Premiéra 25. 9. v 17 hodin v DK Metropol

V sobotu si diváci vychutnají také premiéru nového tanečního divadla. Choreograf Petr Zuska, který v Jihočeském divadle uvedl již divácky mimořádně úspěšnou inscenaci Klíče odnikud, připravil ve spolupráci se Štěpánem Benyovszkým netradiční ztvárnění známého lyrického a humoristického příběhu o nezkrotné, vychytralé lišce Bystroušce. Vychází ze spojení pohybového divadla a hlasu Karla Högera, který původní příběh Rudolfa Těsnohlídka namluvil. Jeho vyprávění a členové baletu Jihočeského divadla přenesou diváky do nahrávacího studia šedesátých let, kde se odehrávají nečekané výjevy z komických i vážných liščích dobrodružství. V hlavních rolích se představí sólisté baletu Jihočeského divadla Ayano Nagamori a Zdeněk Mládek.

Devatero pohádek / bratři Čapkovi / Jiří Jelínek

Premiéra 25. 9. v 17 hodin v Malém divadle

První premiérou Malého divadla bude v letošní sezóně loutková specialita pro diváky od 3 let. Děti se mohou těšit na netradiční pojetí tradičních pohádek jako je Doktorská, Pošťácká, Tulácká, ptačí a psí a kočičí… Prostě Devatero pohádek. Oblíbené pohádky bratří Čapků převedl do loutkové podoby režisér Jiří Jelínek. Bude se zpívat, tančit i halasit!

https://www.jihoceskedivadlo.cz/

Autor článku: Gabriela Veselá, foto z inscenace: Rádio Svobodná Bystrouška

Jihočeské divadlo nabídne tři premiéry

Inscenace

26.09.2022

Soubor 420PEOPLE pořádá v říjnu ve Studiu Maiselovka několik akcí

Pražské Studio Maiselovka, první oficiální prostor souboru současného tance 420PEOPLE, vás v říjnu zve hned na několik kulturních akcí, které pořádá. Ve středu 5. 10. se můžete těšit na IMPRO JAM SESSION IV., taneční improvizované představení s živou hudbou. V pondělky 3., 10. a 17. 10. se pak můžete zúčastnit nové minisérie večerů TALK O TANCI A FILMU s živými hosty, které se budou konat v rámci Festivalu tanečních filmů.

26.09.2022

Kouzelný cirkus se loučí: derniéra inscenace, která byla na repertoáru Laterny magiky 45 let

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.

23.09.2022

Laterna magika vzdává hold inscenaci Kouzelný cirkus oslavnou derniérou

Ve středu 28. září, symbolicky v Den české státnosti, se naposledy odehraje na Nové scéně ND inscenace Kouzelný cirkus, která byla na repertoáru 45 let. V žánru tanečního i nonverbálního divadla byl Kouzelný cirkus nejdéle bez přestávky uváděnou inscenací na světě. Odehráno bylo téměř 6 500 repríz, v hlavních rolích se vystřídalo 22 Veselých klaunů, 25 Smutných klaunů, 25 Svůdců, 33 Venuší.