06.05.2014 12:45

Jihočeské divadlo uvede Zelenkovu hru Job Interviews

Přímo pro Jihočeské divadlo napsal režisér Petr Zelenka hru Job Interviews, kterou soubor v premiéře odehraje ve čtvrtek 8. května. Autor úspěšných filmů jako Knoflíkáři, Samotáři, Příběhy obyčejného šílenství nebo Karamazovi se tentokrát zaměřil na nejistotu dnešní doby. Hlavní postavou je padesátiletá majitelka castingové agentury, jíž se začne hroutit svět.

"Je to portrét manažerky, která postupně klesá na společenském žebříčku níž a níž. Ve druhém plánu hra pojednává o tom, že zanikají zaměstnání, zaniká vlastní pojem zaměstnání a člověk si vlastně ani nemůže být jistý tím, jakou profesi má vykonávat," řekl dnes novinářům Zelenka.
Job Interviews psal přímo pro představitelku hlavní role Věru Hlaváčkovou. Vybral si ji na základě toho, že jde o výraznou osobnost souboru. "Viděl jsem ji například ve hře Perfect Days a Věra je prostě taková jihočeská Zuzana Bydžovská," řekl režisér.
Jihočeské divadlo uvede do konce sezony Job Interviews dvakrát. Hru pak zařadí do programu i na podzim. Pro Zelenku tento projekt nepředstavuje první spolupráci s tímto souborem. V minulosti v Jihočeském divadle uvedl Příběhy obyčejného šílenství, Očištění a Fuk. "Tentokrát jsem psal poprvé hlavní roli pro ženskou postavu," uvedl.

Na Job Interviews spolupracuje se scénografem Nikolou Tempírem, kostýmní výtvarnicí Vladimírou Fomínovou a světelným designérem Martinem Špetlíkem. "Ta hra je nesmírně náročná. Původně jsem ji koncipoval trošku jinak, ale při psaní druhé nebo třetí verze mi vylezlo, že Věra Hlaváčková bude na tom jevišti non stop," řekl Zelenka.
Jeho spolupráce s Jihočeským divadlem zatím nekončí. Režisér chystá pro příští rok společně s dramaturgyní Olgou Šubrtovou pro Otáčivé hlediště v Českém Krumlově divadelní adaptaci Psa baskervilského.

www.jihoceskedivadlo.cz

Autor článku: ČTK: rek, kš

Jihočeské divadlo uvede Zelenkovu hru Job Interviews