10.05.2022 14:47

Jubilejní 50. ročník festivalu Divadlo v přírodě

Nejstarší divadelní festival ochotnického divadla pod širým nebem se letos představí již po padesáté. Po dvou letech vyčkávání a překládání se letos konečně dočkáme jubilejního ročníku. Festival Divadlo v přírodě se uskuteční v termínu 12. 5. – 26. 6. 2022.

Nejstarší ochotnický divadelní festival odstartuje ve čtvrtek 12. května kostýmovaným průvodem od Divadla Horní Počernice do Přírodního divadla Dády Stoklasy. Za doprovodu Fimfárové kapely projde Horními Počernicemi do přírodního divadla, kde se bude pokračovat ukázkami z nejúspěšnějších divadelních her z dlouhé historie festivalu. Vstup na zahájení festivalu je zdarma.

Největším lákadlem letošního festivalu je představení Fimfárum, které zároveň festival o víkendu 24. – 26. 6. zakončí. Na jevišti se v průběhu večera ve čtyřech příbězích vystřídají čtyři roční období a pod vedením šesti režisérů bude hrát 5 hudebníků a celkem 50 herců.

V premiéře se letos budou uvádět Dalskabáty Jana Drdy, oblíbená hudební pohádka Ať žijí duchové, Tři princezny na vdávání podle pohádek Josefa Lady a Josefův zázračný plášť na motivy biblického příběhu o Josefu Egyptském. V programu festivalu mají své místo i osvědčené kusy, které si své diváky našly již v minulých ročnících. Například Máchův Máj (17. – 19. 6.), který budou moci diváci vidět již třetím rokem nebo Mrtvá nevěsta (27. 5.) divadelního souboru Mrsťa Prsťa z Kouřimi.

O víkendu 27. – 29. 5. nabídne festivalový program představení hostů. Hrát budou divadelní soubory z Lysé nad Labem, Kouřimi a k vidění bude také divadelní improvizace souborů Klimpr a ImproTime.

Celý příspěvek, publikovaný na webu Amaterskascena.cz, najdete ZDE. Autor: Markéta Králová. Foto: archiv Divadlo Horní Počernice

Autor článku: Převzato z: https://www.amaterskascena.cz/