20.04.2005 00:00

Kampaň 70 centů na kulturu pokračuje

Po zahájení kampaně 70 centů na kulturu, které proběhlo 15. března 2005 v Evropském parlamentu v Bruselu, pokračuje Evropská kulturní nadace a Evropské fórum pro umění a kulturní dědictví v prosazování navýšení evropského rozpočtu na kulturu pro roky 2007-2013. Pozornost kampaně se soustřeďuje na tři úrovně: na Evropský parlament (sledování diskuze o rozpočtu na roky 2007-2013 a rozhodovacího procesu); na členské státy (lobování za jejich přispění ke kulturnímu rozpočtu v rámci základního rozpočtového rámce) a na média s cílem zajistit pozornost veřejnosti na rozpory mezi politickými plány EU a navrhovaným rozpočtem pro kulturní programy - pouhých 408 milionů Euro na 7 let.

V současnosti čtyři největší politické strany Evropského parlamentu (křesťanští demokraté, socialisti, liberálové, zelení) přicházejí s pozměňovacím návrhem, kterým požadují 315 milionů Euro na rok pro další kulturní program!

Schvalování pozměňovacího návrhu člena Evropského parlamentu Reimera Bogea, reportéra výboru FINPER (Financial Perspectives) je plánováno na 10. května. ECF a EFAH nyní mobilisují vliv členských států tak, aby pozměňovací návrh byl přijat.

I vy se můžete připojit a sice k tisícovce těch, kteří již kampaň 70 centů na kulturu podepsali.

Manifesto 70 centu na kulturu najdete na: http://www.eurocult.org

podepsat se můžete na:

http://www.eurocult.org/chapter15/support.asp?m=2

ZDROJ: www.efah.org

Převzato z www.proculture.cz

Autor článku: bulletin ProCulture