11.09.2017 16:11

Karel Roden a Jana Krausová v novince divadla Studio Dva

Novinkou zahájí pátou sezonu pod vlastní střechou Studio Dva v paláci Fénix na Václavském náměstí. V pondělí 18. září uvede českou premiéru hry kanadské autorky Michele Rimlové Vzhůru do divočiny. Ve volném pokračování komedie Sex pro pokročilé, kterou divadlo uvádí od roku 2014, se v režii Dariny Abrahámové představí opět Karel Roden a Jana Krausová. Nově k nim přibude Kristýna Nováková, sdělil dnes ČTK mluvčí této scény Tomáš Přenosil.

Příběh manželů navazuje tam, kde Sex pro pokročilé skončil. Tentokrát se z hotelového pokoje, kde se hlavní hrdinové pokoušeli oživit svůj uvadající vztah, přesouvají do přírody. Do stereotypů páru jako vichřice vpadne nečekaná návštěva v podobě nespoutané sestry a provokativní švagrové Diany.

Režisérka Abrahámová považuje text za hořkou komedii. „V první hře byla aktivní Alice a chtěla i násilím vrátit to, co bylo. V pokračování přebírá iniciativu nezaměstnaný Jindřich tím, že chce podle vlastních představ zvrátit hrozivý vývoj, pokud se pár nepodívá realisticky na svou situaci," uvedla.

Vzhůru do divočiny je sedmou společnou prací Jany Krausové a Karla Rodena pro divadloStudio Dva. První je z roku 2002 při nastudování italské komedie Otevřené manželství, která dosud repertoár Studia Dva neopustila.

Nová inscenace Vzhůru do divočiny se do konce roku objeví v devíti reprízách včetně dvou silvestrovských představení.

https://www.studiodva.cz/

Autor článku: ČTK: bor, jw