26.04.2011 08:46

Kašparův májový speciál se vrací s novým titulem

Divadelní spolek KAŠPAR uvede 15. května v premiéře představení DRACI NOCI, které je dalším z řady speciálních májových titulů.

V minulosti se jako májový speciál uváděl velmi oblíbený a úspěšný titul Májový Shakespeare, ve kterém se na jevišti setkávaly zamilované páry ze Shakespearových her. Draci noci jsou výběrem z nejstarších veršů světa. Básně starého Egypta, Číny, Japonska a poezie Aztéků – to byl zdroj nevšedního scénáře představení. „Jsou to skvělé verše, připomínají naše lidové písně – jsou jednoduché, upřímné, čisté. Básně o lásce, přátelství a samotě. O tom co se děje v tichu noci,“ vysvětluje Jakub Špalek.

Na režii pracoval tým nazvaný Čezeta, složený ze dvou výtvarníků a režiséra (Karel Špindler, Vladimíra Fomínová, Jakub Špalek). Scénograf Karel Špindler k tomu říká: „Pokusili jsme se vytvořit intimní, zajímavý prostor s krásným prostředím. Výsledkem je originální obrovský stan, ve kterém sedí herci i diváci.“

Přijďte se spolu s herci Janem Potměšil, Jitkou Nerudovou a Jakubem Špalkem přenést na hodinu do jiného světa, světa vzdáleného tomu všednímu, světa odpočinku, klidu a krásných básní. Přijďte do bambusového háje, oázy uprostřed všedního bytí.

Počet diváků je omezen stejně tak i počet repríz, takže si neváhejte včas rezervovat své vstupenky.

Reprízy v tomto roce:

20.5. od 18:30 a 20:30
4.6. od 18:00 a 20:30
www.divadlovceletne.cz

Autor článku: Lenka Bočková

Kašparův májový speciál se vrací s novým titulem