08.04.2009 00:00

Kino Čas v Karlových Varech převzala společnost, která provozuje divadlo

Karlovy Vary 8. dubna (ČTK) - Městské kino Čas v Karlových Varech má od 3. dubna nového provozovatele, převzala ho obecně prospěšná společnost Karlovarské městské divadlo. Už od ledna se stará také o městskou divadelní scénu. V kině chce hospodařit tak, aby nepotřebovalo dotace a současně chce rozšířit nabídku kina pro veřejnost, oznámil novinářům předseda správní rady Karlovarského městského divadla Ivan Šendera. 

Kromě dvou až tří projekcí denně má kinosál v budoucnu sloužit také pro pořádání komorních koncertů a dalších kulturních akcí. Měl by v něm vzniknout například filmový klub pro seniory a počítá se s dopoledními představeními pro školy, uvedl Šendera. "O odbornou stránku spojenou s chodem kina se nám postará podnikatel Radek Uhlíř, který už v minulosti v kině působil. Smlouva s ním bude výhodná pro obě strany," řekl Šendera. 

Prosperitu kina bez dotací mají zajistit prostory v jeho předsálí, které bude Karlovarské městské divadlo využívat ke komerčním účelům. Podle Šendery ještě není rozhodnuto k jakým. V úvahu přichází třeba kavárna. Kino si budou moci k různým akcím pronajímat další subjekty. "Možná to vyřešíme do července, kdy začíná mezinárodní filmový festival. Pro něj bude kino Čas samozřejmě nadále k dispozici," podotkl Šendera. 

Společnost Karlovarské městské divadlo bude městu za kino platit ročně zhruba 237.000 korun jako nájemné. Město se pak postará o větší investice do kina a pro začátek půjčí Karlovarskému městskému divadlu asi 800.000 korun na doplnění některé techniky. Šendera uvedl, že se od města pokusí získat pro příští rok peníze na digitální projekční zařízení. "Zatím to slíbit nemůžeme, jednalo by se přibližně o čtyři miliony korun," poznamenala náměstkyně primátora Dagmar Laubová. 

Vladimír Meluzín snm

Autor článku: ČTK