24.07.2012 10:28

Kladno řeší námitku proti tendru na opravy městského divadla

Kladno řeší námitku proti výběrovému řízení na opravy městského divadla. Proti výsledkům tendru se odvolala čtvrtá firma v pořadí, která zpochybnila nižší nabídku tří jiných společností. ČTK o tom informoval primátor Dan Jiránek (ODS). Mohlo by to opět prodloužit zahájení rekonstrukce divadla, která původně měla začít před dvěma roky. Město na opravy v červnu vybralo společnost CGM Czech, která nabídla nejnižší cenu 91 milionů korun.

"Námitka od čtvrtého, že by první tři měli být vyloučeni, nám přijde účelová," uvedl Jiránek. Podle něj nyní námitku řeší město. "Budeme se snažit co nejlépe vysvětlit, že to není případná námitka," dodal Jiránek. Pokud s vysvětlením města nebude firma souhlasit, tak si na tendr může stěžovat na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
Podle Jiránka by však nemělo být případné zdržení oprav při odvolání firmy zásadní. Město při ukončení tendru předpovídalo, že by práce měly začít o prázdninách. "Nemyslím si, že by to mělo být něco zvlášť složitého, ten postup by mohl být relativně rychlý," míní Jiránek.
Opravy divadla původně měly začít už před dvěma lety. Krajští úředníci ovšem nejprve městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci, a tak byly posunuty na loňský rok. Město ale muselo kvůli policejnímu vyšetřování zrušit první tendr na opravy, výběrové řízení vyhlásit znovu, a tak se opravy zdržely až do letoška.

Zpoždění oprav nadělalo řadu problémů divadelnímu souboru, který hrál dvě sezony v řadě v azylu. Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, především vzduchotechnikou, systémem pro inteligentní řízení budovy, bezpečnostním systémem, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště.

Autor článku: ČTK: mar, jpt

Kladno řeší námitku proti tendru na opravy městského divadla