31.12.2020 08:54

Klicperovo divadlo se přihlásí v poslední den roku 2020 se silvestrovským vydáním Podkroví Live

Klicperovo divadlo, které je od října letošního roku pro veřejnost uzavřené, připravuje pro své diváky na poslední den roku 2020 malé překvapení. Od 19 hodin odvysílá silvestrovský díl streamovaného pořadu Podkroví Live.

Průvodce a herec Jan Vápeník ve vysílání přivítá své herecké kolegy, některé přímo v improvizovaném studiu, které vzniklo ve foyer divadla, další se pak přihlásí prostřednictvím telemostů z míst, kde tráví vánoční prázdniny. Diváci se mohou těšit na večer plný vyprávění, vzpomínek a příjemných písniček.

Oblékněte se do gala, připravte si skleničku svého oblíbeného nápoje a přijďte v letošním roce naposledy do divadla, byť jen prostřednictvím internetu. Silvestrovské vysílání Podkroví Live startuje ve čtvrtek 31. 12. 2020 v 19:00 na Facebooku Klicperova divadla.

https://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: Martin Sedláček

Klicperovo divadlo se přihlásí v poslední den roku 2020 se silvestrovským vydáním Podkroví Live

Inscenace

14.01.2021

Činoherní studio tradičně připomene smutné výročí Konference ve Wannsee. Letos inscenaci uvede jako audiozáznam

Ústecké Činoherní studio od roku 2008 každoročně připomíná lednovou událost z roku 1942 známou jako Konference ve Wannsee ve formě inscenovaného čtení. Ani letos tradici neporuší, ale díky pandemickým opatřením uvede inscenaci Filipa Nuckollse a Vladimíra Čepka jako zvukový stream, který bude online pouze ve středu 20. ledna, tedy přesně 79 let od události u berlínského jezera Wannsee.

14.01.2021

Herci Východočeského divadla Pardubice nazkoušeli Žítkovské bohyně

Pardubičtí herci sice nemohou hrát pro diváky, přesto v zákulisí Východočeského divadla panuje ruch jako za běžného provozu, pouze za přísných hygienických podmínek. Po dokončení příprav vztahového thrilleru Venkov na Malé scéně ve dvoře se téměř celý soubor pustil do zkoušení zbrusu nové dramatizace románu Žítkovské bohyně.

14.01.2021

Moravské divadlo Olomouc odsouvá na jaro premiéru inscenace Dokonalá svatba

Divadelníci míní, protiepidemická opatření mění. Moravské divadlo Olomouc plánovalo odstartovat letošní rok s úsměvem, na pobavené reakce publika v zaplněném hledišti si ale bude muset počkat. Premiéra situační komedie Dokonalá svatba se v původně plánovaném termínu 22. ledna neuskuteční. Vedení Moravského divadla však věří, že už na jaře bude moci tento titul na jevišti uvést, byť pro omezený počet diváků.