24.09.2018 14:15

Klicperovo divadlo uvede do konce roku ve Studiu Beseda dvě mimořádné inscenace

Cyklus menších a alternativnějších představení, které začalo Klicperovo divadlo uvádět v průběhu celé loňské sezony ve Studiu Beseda pod názvem Beseda X, se dočká svého pokračování. Naváže tak plynule na říjnový festival Čekání na Václava a přinese opět zajímavé novinky fanouškům pozoruhodných inscenací, začínajících tvůrců i ostřílených jmen.

Do konce kalendářního roku přivezeme do Besedy dvě mimořádné inscenace. Hned 8. listopadu to bude představení na pomezí scénického koncertu a divadla MÁJ, které vytvořili mladí studenti z DAMU pod vedením režisérky Anny Klimešové. Přesvědčí nás znovu o kráse Máchova jazyka, ale i o romantické drásavosti, kterou je jedna z největších skladeb české poezie prostoupena. Skvěle interpretované hudební výstupy jsou inspirovány žánry post-punku, rockové balady, smashpopu, trashcoru, doksyland blues, semily noise a psychadelic folku. Mladí tvůrci nám s jejich pomocí dokážou, že severočeský folklór je krutý, stejně tak i Máchův Máj…

O měsíc později, 8. prosince, k nám přijede pražské A Studio Rubín s inscenací THELMA A SELMA. Thelma a Selma jsou kamarádky. Vydávají se na cestu. Nebo se na ni vydaly už před lety? Vstupují na poslední mužské teritorium. A? Představovaly si to jinak. Za divných okolností se stane spousta věcí, které rozhodně nechcete vysvětlovat policii, a na které je krátká i sociologie. Takže se raději rozdělá oheň. Ale co za oheň vlastně tyhle dvě založily? V inscenaci o přátelství, emancipaci a současném “chaosu normální lásky“ se představí Pavlína Štorková, Alena Štréblová a Petr Šmíd v režii Jiřího Ondry.

https://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: Martin Sedláček