18.11.2021 14:19

Klicperovo divadlo v Hradci Králové očekává od pondělí zásadní propad návštěvnosti

Klicperovo divadlo v Hradci Králové od začátku současné divadelní sezony letos v září zaznamenalo kvůli opatřením proti šíření koronavirové nákazy pokles návštěvnosti asi o jednu třetinu. Obává se, že další propad nastane od pondělí, kdy se jako covidový certifikát zřejmě přestanou uznávat negativní testy. Vyplynulo to z dnešního vyjádření zástupců divadla. Pokles návštěvnosti očekávají také v hradeckém Divadle Drak.

„Očekáváme velký zásah do návštěvnosti. Rozhodli jsme se, že pokud bude divák, který z důvodu změny podmínek nebude moc přijít, budeme rovnou vracet vstupné," řekl dnes ČTK mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček.

Divadlo podle něj obešle pomocí SMS zpráv nebo e-mailem diváky, kde je bude informovat o aktuálních nařízeních, která bude nutné dodržovat při návštěvě představení.

„Podle našeho průzkumu ještě asi 30 procent našich diváků se prokazuje testy nebo se testují samotesty zakoupenými přímo u nás. Od začátku sezony hovoříme o propadu návštěvnosti o jednu třetinu napříč všemi kategoriemi diváků. Od pondělí očekáváme, že propad bude celkem o dvě třetiny," řekl ČTK Sedláček.

S obavami vyhlížejí novou várku epidemických opatření také v královéhradeckém Divadle Drak. U objednaných školních představení zaznamenali už nyní častější rušení představení právě ze zdravotních důvodů.

„Čekáme na konečné vyjádření vlády. Nicméně delší dobu již sledujeme výraznou změnu v návycích publika. Zájemci se rozhodují o tom, zda akci navštíví, podle aktuální situace těsně před jejím konáním. Nákup lístku pak uskutečňují jak online, tak přímo na pokladně divadla nebo v předprodeji," řekla dnes ČTK Martina Marková z Divadla Drak.

Autor článku: ČTK: ku, kš