02.05.2011 11:21

Klicperovo divadlo začalo s prodejem lístků na divadelní festival

Desítky lidí dnes čekaly ve frontě před obchodním oddělením Klicperova divadla v Hradci Králové, kde dopoledne začal předprodej vstupenek na letošní ročník festivalu Divadlo evropských regionů. První zájemci se do řady postavili již před čtvrtou hodinou ranní, řekla dnes ČTK jedna z čekajících.
Někteří lidé byli ve frontě vybaveni dekami, přenosnými židličkami a nápoji v termoskách. "Nepršelo, takže to čekání šlo vydržet. Chci si koupit lístky na představení Činoherního klubu," řekla čekající žena, která oceňuje, že festival umožní hradeckým divákům vidět představení jiných divadel.
Festival začne 21. června uvedením trpké komedie Léda, se kterou do Hradce Králové přijede Činoherní klub. Hradeckým divákům se představí také další soubory, například na neděli 26. června je připraven Den Radošínského naivního divadla z Bratislavy. Slavnostní zakončení je naplánováno na 30. června, kdy Divadlo Aréna Bratislava uvede hru Komunismus v režii Martina Čičváka.
Součástí festivalu budou také koncerty a desítky představení v takzvaném Open air programu, který zaplní různá místa v historickém centru Hradce Králové. Více informací o festivalu je možné najít na www.klicperovodivadlo.cz.
Hradecký divadelní festival každoročně přiláká desítky tisíc návštěvníků. Například vloni divadelníci odehráli na různých místech v Hradci Králové na 269 představení, na která dorazilo 51.360 diváků. Další doprovodné festivalové akce v ulicích města mohlo podle odhadů navštívit nejméně 10.000 diváků.

Autor článku: sja, hj