15.11.2021 12:43

Klicperovo divadlo zve na tradiční happening k 17. listopadu

Klicperovo divadlo pořádá u příležitosti výročí 17. listopadu tradiční happening, který se i letos uskuteční od 18:00 před budovou divadla. Ani tentokrát nebude chybět kapela Mastix!

Letošní ročník má podtitul 30 let os odsunu sovětských vojsk. “21. 6. 1991 kolem osmé hodiny večerní opouštěl poslední vlakový transport plný sovětských vojáků a sovětské techniky území Československa. Řečeno dobovou terminologií… skončila okupace spřátelenými vojsky, která trvala více než dvě dekády. Jak na odjezd vojsk vzpomínají Češi a Slováci a jak pobyt na našem území vnímala sovětská strana? Na tuto významnou událost se zaměříme v letošním happeningu,” říká umělecký šéf Pavel Khek, který program připravuje spolu s dramaturgy Lenkou Smrčkovou a Martinem Satoranským

Celý program doprovodí herecká kapela Mastix. Diváci se mohou těšit na repertoár Pražského výběru, Karla Kryla a další písně spjaté se 17. listopadem.

Happening začíná před budovou hlavní scény v 18:00, vstup je zdarma.

https://www.klicperovodivadlo.cz/

Autor článku: Martin Sedláček

Klicperovo divadlo zve na tradiční happening k 17. listopadu

Inscenace

03.02.2023

Národní divadlo moravskoslezské uvede premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – „Tanec nevděčnic” a „Dido a Aeneas”

Opera Národního divadla moravskoslezského uvede 9. a 10. února 2023 premiéry dvou raně barokních jednoaktových oper – Tanec nevděčnic Claudia Monteverdiho a Dido a Aeneas Henryho Purcella. Inscenaci pro uvedení v jednom večeru zkouší ředitel NDM a režisér Jiří Nekvasil jak s profesionály operního souboru, tak v rámci Operní akademie Ostrava s talentovanými studenty zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity.

03.02.2023

Gala Domu tanečního umění už tuto neděli v Divadle na Vinohradech

Gala Domu tanečního umění se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 18:00 v Divadle na Vinohradech. Na jevišti Vinohradského divadla se vystřídají a to nejlepší ze svého repertoáru představí všichni rezidenti Domu tanečního umění – studenti konzervatoře a gymnázia Taneční centrum Praha, sólisté souboru Pražský komorní balet, členové studentských souborů Balet Praha Junior a Baby Balet Praha a také žáci konzervatorní přípravky Terpsichore.

01.02.2023

Novinky z Jihočeského divadla

Na první premiéru druhé poloviny sezóny zveme diváky 4. února 2023 do DK Metropol. Opět to bude do světa pohádky. Balet Popelka na hudbu Sergeje Prokofjeva patří mezi nejslavnější a nejhranější baletní tituly. Pro soubor baletu Jihočeského divadla vytvořil choreografii a režii Petr Zuska.