07.02.2008 00:00

Knihkupectví Prospero představuje nové tituly ve své nabídce

Představujeme nové tituly, které můžete zakoupit v knihkupectví Prospero, Celetná 17/Štupartská 12, Praha 1:

DIVADELNÍ HRY

Paul Claudel: HRY /Divadelný ústav Bratislava; 400 Kč/
Slovenský výběr her francouzského spisovatele, dramatika a diplomata Paula Claudela, který sestavila Michaela Jurovská, přináší autorovy stěžejní texty pro divadlo. Saténový střevíček, Zvěstování, Jana z Arku na hranici, Poledne života a Kniha o Kryštofu Kolumbovi. Publikaci doplňují studie Soni Šimkové a Ladislava Fraňka a též kalendárium života a tvorby z pera Michaely Jurovské.


Silvester Lavrík: HRY /Divadelný ústav Bratislava; 300 Kč/
Knižní vydání dramatických textů současného slovenského dramatika Silvestra Lavríka přináší nejúspěšnější divadelní hry Katarína, Posledný letný deň, Uschni, láska moja, Alžběta Báthory, Tichý dom, které vznikly v rozpětí posledních patnácti let. Autorem úvodní studie ke knize je významný český režisér J.A.Pitínský.


MAĎARSKÁ DRÁMA /Divadelný ústav Bratislava; 280 Kč/
Sborník s výběrem současných maďarských her. Publikace představuje autory, kteří zaznamenali velký úspěch doma i v zahraničí (Ákos Németh, Peter Karpati, András Nagy, Andor Sziládyi, Kornel Hamvai).


SRBSKÁ DRÁMA /Divadelný ústav Bratislava; 280 Kč/
První výběr současného srbského dramatu ve slovenském překladu přináší divadelní hry Biljany Srbljanovič (Kobylky), Mileny Markovič (Kolajnice), Nebojšu Romčevica (Caroline Nojberová), Maja Pelevic (Pomarančová kora) a Mileny Bogavac (Drahý tata).


ANTOLÓGIA SÚČASNEJ FRANCÚZSKEJ DRÁMY A JEJ ANALÝZ /Divadelný ústav Bratislava, VŠMU; 400 Kč/
Sborník francouzských divadelních her Michela Vinavera Portrét ženy, B.-M. Koltése V samote bavlníkových polí, Enzo Cormanna Búrka trvá a J-L. Lagrace Som doma a čakám, že príde dážď, které doprovázejí analýzy z pera Patrice Pavise. Předmluvu napsala Soňa Šimková.


LITERATURA
Declan Donnellan: HEREC A JEHO CÍL /Brkola; 296 Kč, akční sleva 12%, tedy na 260 Kč, ušetříte 36 Kč/
Kniha Herec a jeho cíl by mohla mít podtitul „příručka divadelního herce mediální éry“. V mnohém navazuje na klasiky herecké pedagogiky, jako byli K.S.Stanislavskij či M.Čechov, jednoznačně však vychází ze současnosti a leckdy je i precizněji formulovaná. Je to kniha určená zejména studentům herectví, mladým hercům a dalším, kteří se chtějí v labyrintu herectví samostatně orientovat.


Peter Scherhaufer: ČÍTANKA Z DEJÍN DIVADELNEJ RÉŽIE IV. /Divadelný ústav Bratislava; 320 Kč/
Čtvrtý díl Čítanky z pera významného režiséra a pedagoga Petra Scherhaufera doplňuje již vydané tři části systematického souboru teoretických statí a spisů o divadelní režii, estetice a režisérských osobností světového divadla. Tentokrát přináší přehled o režii 20. století až do současnosti evropského a amerického divadla. Konkrétně o činnosti francouzského Kartelu, divadle J. Grotowského, T.Kantora a P.Brooka.


Miloš Mistrík: JACQUES COPEAU A JEHO STARÝ HOLUBNÍK /Slovenská teatrologická spoločnosť; 250 Kč/
Podrobná monografie významného francouzského divadelního reformátora. Kniha obsahuje též Copeauovy texty o divadle.


Jana Bžochová-Wild: MALÉ DEJINY HAMLETA /Divadelný ústav Bratislava, VŠMU, Slovart; 299 Kč/
Kniha přibližuje dobrodružné osudy této hry na Slovensku a je jedním z prvních projektů vzdělávacího programu Slovenského národného divadla.


DIVADLÁ NA SLOVENSKU. SEZÓNA 2005/2006 /Divadelný ústav Bratislava; 180 Kč/
Publikace obsahuje soupis uměleckých souborů jednotlivých divadel, soupis premiér s obsazením, bibliografií kritik a recenzí, soupis autorů, jejichž díla byla uvedena, soupis všech uměleckých pracovníků působících v dané sezóně, atd.


Dagmar Podmaková: DIVADLO V TRNAVE. AKO SA HLADALO 1974 – 2006 /Veda; 390 Kč/
Publikace o divadle v Trnavě a zároveň o umělecké cestě hledání tohoto souboru, který i přes změny v ideovém směřování a nevyhnutelným generačním obměnám si zachoval svébytnou tvář a program. Kniha je bohatě ilustrovaná, doplněná o soupis inscenací a seznam zaměstnanců.


Anna A. Hlaváčová: HOMO LUDENS AFRICANUS /Kalligram; 200 Kč, akční sleva 25 %, tedy na 150 Kč, ušetříte 50 Kč/
Anna A.Hlaváčová argumentuje ve své knize proti evropskému redukování afrických masek na výtvarný objekt a intepretuje jejich různorodé funkce na základě osobních zkušeností.


William Shakespeare: O LÁSCE /Slovart; 199 Kč/
Kdykoliv se zamilujete, kdosi vám zlomí srdce - je to právě Shakespeare, který se v ten moment zmocní vašich citů.


Jaromír Blažejovský: SPIRITUALITA VE FILMU /CDK; 349 Kč, akční sleva 10 %, tedy na 314 Kč, ušetříte 35 Kč/
Kniha popisuje způsoby, jimiž může být ve filmu vyjádřena náboženská zkušenost. Autor přináší komparaci nejinspirativnějších teorií spirituality ve filmu, které se víceméně shodují v názoru, že film disponuje specifickými nástroji k zobrazení posvátna a že tyto nástroje lze popsat jako jistý styl, jehož klíčovou kategorií je čas. Práce se zaměřuje na díla klasiků spirituálního filmu (Carl T. Dreyer, Robert Bresson, Andrej Tarkovskij).


ČASOPISY
DIVADELNÍ NOVINY 3/2008
/25 Kč/
FILMOVÝ PŘEHLED 2/2008 /30 Kč/
SLOVENSKÉ DIVADLO 2/2007 /50 Kč/
Z OBSAHU: M.Palúch: Percepcia stroja a techno-imaginácia.K.Hašková: Prvky Wilsonovej režijnej poetiky v opere Einstein on the Beach. R.Mlian: Nová budova SND - nové umelecké rozmyšlanie.


SLOVENSKÉ DIVADLO 3/2007 /50 Kč/
Z OBSAHU: D.Gálová: Stopy Artaudovho divadla krutosti v dráme Sarah Kane Očistení. A.Kret: O ére Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. R.Šteinhubel: Téma zvyku v hrách Samuela Becketta.


SLOVENSKÉ DIVADLO 4/2007 /50 Kč/
Z OBSAHU: M.Mistrík: Firmin Gémier vlastnými očami. L.Dzadíková: Pavol Uher - režisér, dramatik, botafológ. Z.Páleníková: Postmoderná divadelnost v tvorbe Viliama Klimáčka.

Seznam mimořádně zlevněných publikací o dramatické výchově naleznete zde

Webové stránky knihkupectví Prospero

Literaturu nakupujte zde

Při nákupu on-line na dobírku zůstává i v novém roce poštovné + balné za 90 Kč.

Při objednávce on-line a osobním odběru v prodejně neplatíte žádné další poplatky.

Knihkupectví Prospero nabízí v e-shopu pouze tituly, které má na skladě. Expediční doba tak činí 1-2 dny.

Zdroj: prospero@divadlo.cz

Autor článku: Informace z divadel