16.11.2012 11:21

Kočovné Divadlo koňa a motora se představí v Divadle Na zábradlí

Zcela mimořádně se 25. listopadu v Divadle Na zábradlí představí Divadlo koňa a motora s inscenací Othello is black, kterou doplní projekce dokumentárního filmu a následná debata se na téma současné situace na Šluknovsku. Představení je uváděno v rámci doprovodného programu k divadelní sezóně „Nepřizpůsobiví?“

Othello is black je inscenace, kterou Divalo koňa a motora  připravilo pro Šluknovský výběžek a s ním spojenou problematiku rasové a občanské nesnášenlivosti. Othellův nadčasový příběh se stal podkladem k nahlédnutí na témata, která českou společnost pálí. Othello má sice černé tělo, ne však nutně černou duši. To však nebrání demagogickému a frustrovanému Jagovi, aby jím manipuloval ve svůj prospěch.

Divadlo koňa a motora se soustředí na současné kočovné divadlo, tedy na formu pouličního, open-airového a outdoorového divadla. Skupina sleduje linii oživení tradic kočovného divadla, zároveň přesahuje do sféry sociálního divadla: primární náplní je přinášet divadlo do míst, která postrádají živou kulturu, do míst se sociálně vyloučeným obyvatelstvem. Po úspěšných uvedeních produkce Divadla koňa a motora na Easthetic Šírava, Divadelná Nitra a Rock for people se divadlo začalo věnovat i hraní na hudebních a divadelních festivalech. Divadlo se zaměřuje hlavně na shakespearovskou dramatiku v rasantních úpravách. Představení jsou založena na výrazné stylizaci a zkratce, důraz se klade na přímou a bezprostřední komunikaci s diváky.

Program v neděli 25. listopadu 2012

17.30   divadelní představení Othello is black
18.30   projekce dokumentu v zadním foyeru
19.00   beseda se členy DKM v zadním foyeru

Autor článku: Alexandra Poláková

Kočovné Divadlo koňa a motora se představí v Divadle Na zábradlí